Partnerzy serwisu:

W Sochaczewie powstanie zaplecze dla nowych Flirtów Kolei Mazowieckich

inf. pras. 22.06.2020 169

W Sochaczewie powstanie zaplecze dla nowych Flirtów Kolei Mazowieckich
Fot. Koleje Mazowieckie/Stadler
22 czerwca Koleje Mazowieckie podpisały ze spółką Stadler Service Polska umowę na budowę zaplecza technicznego w Sochaczewie na terenie należącym do Kolei Mazowieckich. W nowoczesnym obiekcie o powierzchni ok. 2500 m kw. Stadler będzie prowadził usługę utrzymania nowych pojazdów Flirt zamówionych przez przewoźnika w ramach kontraktu ramowego zawartego w 2018 roku. Wartość inwestycji to 20 mln zł.
Chciałbym podziękować firmie Stadler za dobrą współpracę związaną z realizacją zamówienia na nowe pojazdy Flirt. Pomimo trudnych okoliczności związanych z pandemią Covid-19, realizacja kontraktu na pierwsze pojazdy jest już w ostatniej fazie – obecnie trwają odbiory techniczne. Podpisana dzisiaj umowa jest dla nas, ale i dla naszych pasażerów gwarancją na niezakłóconą eksploatację nowych pojazdów. To kolejny ważny, wspólnie realizowany projekt, dzięki któremu poprawi się komfort i jakość podróży po Mazowszu – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

W ramach zawartej umowy wybudowana zostanie hala serwisowa o łącznej powierzchni 2500 m kw. wyposażona w dwa tory serwisowe, magazyn, warsztat, pomieszczenie techniczne, zaplecze biurowo-socjalne, wraz z infrastrukturą torową, drogową oraz parkingiem. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie istniejącej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich na granicy miasta Sochaczew i gminy Sochaczew – „Czerwonka Parcel”. Plany zakładają, że nowy obiekt zostanie oddany do użytkowania na jesieni 2021 roku. Zgodnie z umową w przypadku zapotrzebowania zaplecze będzie można rozbudować.

W nowo powstałym zapleczu technicznym Stadler będzie wykonywał usługę utrzymania nowych pojazdów Flirt na poziomach od P1 do P3 jak również naprawy bieżące. Producent chwali się bardzo wysoką dostępnością i niezawodnością już jeżdżących w Polsce pojazdów.

– Osiąganie tak dobrych rezultatów jest możliwe dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w utrzymaniu taboru. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli do dyspozycji nowoczesne zaplecze techniczne, w którym będziemy mogli zadbać o to, by nowe pojazdy Flirt Kolei Mazowieckich były bezpieczne, sprawne i dobrze służyły naszemu klientowi – powiedział Paweł Gręda, dyrektor zarządzający Stadler Service Polska.

– Zapewnienie utrzymania i serwisowania taboru jest dla spółki równie ważne, jak jego zakupy. Bez odpowiedniego zaplecza technicznego: hal przeglądowych wyposażonych w odpowiedni sprzęt, warsztatów, magazynów oraz infrastruktury torowej, nie możemy myśleć o kompleksowej realizacji usług przewozowych. Podpisana umowa daje nam długoletnią gwarancję, że nasze pojazdy będą w dobrych rękach, dzięki czemu będziemy mogli oferować usługi na wysokim poziomie – dodał Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony