Partnerzy serwisu:

W sobotę Koleje Śląskie otworzą zaplecze dla zwiedzających

Roman Czubiński 23.08.2021 1,8k

W sobotę Koleje Śląskie otworzą zaplecze dla zwiedzających
Baza przy Raciborskiej z lotu ptakafot. Google Maps
Końcówka wakacji upłynie w Kolejach Śląskich pod znakiem dni otwartych w bazie przy Raciborskiej 58 w Katowicach. W najbliższą sobotę (28 sierpnia) obiekt zwiedzą dwie grupy, w których liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie zorganizowano z okazji Europejskiego Roku Kolei.
Śląski przewoźnik przygotował wiele atrakcji. Należy do nich – między innymi – spacer po hali napraw, możliwość obejrzenia jednostek z taboru spółki od strony podwozia (dzięki wizycie w kanale naprawczym), zwiedzanie kabin maszynisty, a także prezentacja symulatora (jak zapewnia przewoźnik, jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce).

Zwiedzanie hali – pod opieką pracowników KŚ – będzie trwało przeszło 2,5 godziny (wraz z dojazdem pociągiem z dworca głównego w Katowicach). Przewidziano dwie tury: pierwsza rozpocznie się o godzinie 9 i zakończy o 11.35, druga będzie trwała od 11.35 do 14.10. Miejscem zbiórki będzie peron 4 stacji Katowice.

Zwiedzanie zaplecza KŚ będzie bezpłatne, konieczne jest jednak zarejestrowanie się przy pomocy internetowego formularza. Jak przypomina przewoźnik, podczas zwiedzania trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zakrywanie maską ust i nosa) oraz ogólnego (buty na płaskiej podeszwie, noszenie zapewnionych przez organizatora kasków i kamizelek odblaskowych, wykonywanie poleceń pracowników KŚ).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony