Partnerzy serwisu:

W RPA powstał największy w Afryce zakład produkcji taboru kolejowego

inf. prasowa 28.10.2018 2,8k

W RPA powstał największy w Afryce zakład produkcji taboru kolejowego
Nowy południowoafrykański zakład w Grupie AlstomFot. Alstom Group
Gibela, spółka joint venture Alstomu, otworzyła największy i najnowocześniejszy w Afryce zakład produkcji pociągów. Pierwszy tego rodzaju obiekt na kontynencie afrykańskim.
W zakładzie produkcyjnym powstanie nowa flota 580 nowoczesnych pociągów podmiejskich X’Trapolis Mega, składających się z sześciu wagonów. Pociągi te zostaną wyprodukowane w ciągu najbliższych 10 lat dla Passenger Rail Agency of South Africa (agencja kolejowych przewozów pasażerskich RPA). Budowa zakładu o powierzchni 53 tysięcy metrów kwadratowych w Dunnottar, na wschód od Johannesburga, trwała 22 miesiące. Fabryka powstała na bazie struktury modułowej, która umożliwia dostosowanie produkcji do potrzeb rynku. W szczytowym okresie będzie ona wytwarzać 62 pociągi rocznie. Pierwszy południowoafrykański pociąg wyprodukowany w całości lokalnie powinien opuścić fabrykę pod koniec 2018 r.

W tym światowej klasy zakładzie produkcyjnym zastosowano najnowsze innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwa będzie realizacja zaawansowanych procesów produkcyjnych koniecznych do montażu ponad 10 tysięcy części oraz połączenia 250 rodzajów działań przemysłowych. Zakład dysponuje specjalnie zaprojektowanym ośrodkiem szkoleniowym umożliwiającym ciągłe przekazywanie pracownikom i dostawcom Gibeli nowych umiejętności w zakresie kolejnictwa. Uzupełnieniem tego nowoczesnego ośrodka produkcyjnego są kompleks biurowy i tory próbne o długości 1,2 km przeznaczone do badań dynamicznych nowych pociągów. Ponad 700 pracowników lokalnych Gibela będzie gotowych do osiągnięcia maksymalnej zdolności produkcyjnej pod koniec 2020 r.

Już od początku budowy zakład produkcyjny przynosił korzyści w zakresie zatrudnienia i rozwijania kompetencji lokalnych społeczności. Gibela, która zobowiązała się do realizacji co najmniej 65% wartości umowy przy udziale podmiotów lokalnych, skupia obecnie 71 południowoafrykańskich dostawców materiałów, części i usług. Działalność przedsiębiorstwa zapewnia ponad 4700 miejsc pracy w RPA. Grupa Alstom działa w RPA od wielu lat, angażując się w budowę i rozwój zrównoważonego transportu kolejowego za pośrednictwem swoich południowoafrykańskich spółek joint venture: Gibela i Alstom Ubunye.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony