Partnerzy serwisu:

W Poznaniu znów na krótko stanęły pociągi

Michał Szymajda 26.05.2017 387

W Poznaniu znów na krótko stanęły pociągi
Dworzec Poznań GłównyFot. Michał Szymajda, RK
Znów testowano cierpliwość pasażerów na dworcu Poznań Główny. Krótko po godzinie 8:00 przez megafony poinformowano ich o wstrzymaniu ruchu wszystkich pociągów.
Z zapowiedzi wynikało, że ruch został wstrzymany na 60 minut. Ekipy techniczne PKP PLK zareagowały jednak błyskawicznie i bardzo szybko zabrały się do naprawy urządzeń. O godzinie 9 dowiedzieliśmy się od Zbigniewa Wolnego z biura prasowego PKP PLK, że sytuacja wraca do normy.

– Przerwa w ruchu nie trwała 60 minut, tylko około 30. W tej chwili większość pociągów kursuje już normalnie, część odprawiana jest z niewielkim opóźnieniem wynikającym z kłopotów sprzed kilkudziesięciu minut – powiedział Zbigniew Wolny.

Liczba awarii systemu sterowania ruchem na węźle poznańskim jest w ostatnim półroczu olbrzymia. Bardzo duże problemy z ruchem pociągów miały m.in. miejsce 18 maja. Awaria srk spowodowała też gigantyczne problemy 13 grudnia 2017, tuż po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy 2016/2017. Zdarzały się też liczne krótkotrwałe problemy, podobne do dzisiejszych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony