Partnerzy serwisu:

Zakończył się strajk ostrzegawczy na kolei w Niemczech [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz 09.12.2018 2,9k

Zakończył się strajk ostrzegawczy na kolei w Niemczech [aktualizacja]
fot. WU
W poniedziałek (10 grudnia) rano na kolei w Niemczech odbył się strajk ostrzegawczy. Odwołano wiele pociągów, a opóźnienia wtórne mogą trwać przez cały dzień.
Związek zawodowy EVG ( Die Eisenbahn und Verkehrsgewerkschaft) zapowiedział na poniedziałek i wtorek strajk ostrzegawczy. Akcja protestacyjna ma dotknąć w pierwszej fazie przede wszystkim Nadrenię Północną-Westfalię, ale pośrednio także inne regiony kraju. 

O godzinie 15:30 w niedzielę EVG poinformował, że strajk ostrzegawczy jutro rozpocznie się o godzinie 5 rano, potrwa do 9:00 i obejmie terytorium całego kraju. Skutki akcji mogą być odczuwalne przez pasażerów przez cały dzień. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie DB.

Deutsche Bahn oferuje wszystkim podróżnym z biletami na poniedziałek ich zwrot bez potrącenia kosztów, zaś wszystkie bilety na konkretne połączenia ważne są także już od niedzieli bez ograniczeń we wszystkich połączeniach na danej trasie.

Narodowy przewoźnik niemiecki zaoferował związkowcom po trzydniowych rozmowach dwustopniową podwyżkę płac o łącznie 5,1% i jednorazową premię w wysokości 500 euro. Dodatkowo mowa była m.in. o dodatkach do ubezpieczeń emerytalnych i regulacjach dotyczących wyrównań za nadgodziny. Równocześnie DB kontynuuje rozmowy ze związkiem zawodowym niemieckich maszynistów, GDL.

[Aktualizacja, 10 grudnia]

Zgodnie z zapowiedziami, strajk ostrzegawczy trwał od 5 do 9 rano. Deutsche Bahn poinformowało w oświadczeniu, że była to "niepotrzebna eskalacja" ze strony związków zawodowych. W wyniku strajku na kolei są duże opóźnienia; nie podano jeszcze liczby odwołanych z powodu strajku pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony