Partnerzy serwisu:

W pociągach PKP Intercity brakuje wagonów restauracyjnych

Michał Szymajda 16.12.2019 9,7k

W pociągach PKP Intercity brakuje wagonów restauracyjnych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Od połowy listopada PKP Intercity ma duże problemy z włączaniem do pociągów ekspresowych i IC wagonów restauracyjnych. Brakuje ich także w pociągach międzynarodowych.
11 grudnia pojazdów z usługa gastronomiczną zabrakło w aż 10 pociągach, w tym w dwóch międzynarodowych, 14 grudnia wagonów barowych zabrakło w sześciu pociągach a dzień wcześniej w pięciu. Absolutny rekord padł 10 grudnia, gdy wagony restauracyjne nie zostały dołączone do aż 15 pociągów. Problemy o których spółka informuje pasażerów często na krótko przed udaniem się w podróż, trwają od połowy listopada. Od tego czasu było zaledwie kilka dni, gdy wagony restauracyjne znalazły się we wszystkich pociągach, gdzie zostały zaplanowane.

PKP Intercity tłumaczy brak wagonów w składach koniecznością wykonania planowych przeglądów. Ale też nagłymi awariami. – Wagony gastronomiczne są wyłączane na planowe naprawy bieżące oraz na nieprzewidziane naprawy awaryjne – oszczędnie komunikuje spółka. Nie ma dla nich zastępstwa.

Problemy PKP Intercity z należytą liczbą wagonów gastronomicznych ciągną się od połowy 2017, gdy po wykryciu wad konstrukcji, trzeba było wyłączyć z ruchu aż 6 takich pojazdów, niemal z dnia na dzień. W zastępstwie za nie przebudowane na restauracyjne zostaną wagony 1 klasy. Będzie ich 10. – Pierwsze wagony z H. Cegielski FPS, zgodnie z podpisanym harmonogramem, powinny być oddane w lipcu 2020 r. – napisała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

16 grudnia spółka nie informowała już o problemach z dostępnością wagonów gastronomicznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony