Partnerzy serwisu:

W PKP IC dziecko z tylko jednym z rodziców

Kasper Fiszer 12.11.2017 14,1k

W PKP IC dziecko z tylko jednym z rodziców
Pociąg TLK PKP Intercityfot. Kasper Fiszer
Czy podróż pociągiem jednocześnie z żoną i dzieckiem to ewenement? – zastanawia się jeden z naszych Czytelników. PKP Intercity nie sprzedaje bowiem biletów z rezerwacją miejsca dla dwóch opiekunów i jednego dziecka w przedziale przeznaczonym dla podróżujących z małymi dziećmi. Przewoźnik tłumaczy to chęcią umożliwienia skorzystania z tego przedziału jak największej liczbie rodzin, ale... żadna z nich nie może być pełna.
Jak zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników, podróżujący niektórymi pociągami PKP Intercity z dziećmi napotykają na dość niespodziewany problem: na miejsce w przedziale dla pasażerów z dziećmi może liczyć tylko jeden z opiekunów. Znacząco utrudnia to w jego opinii planowanie wyjazdów rodzinnych, w których uczestniczy oboje rodziców. PKP Intercity zapowiada rewizję obowiązujących zasad, jednocześnie potwierdzając, że dziś nie jest możliwe otrzymanie miejscówek w specjalnym przedziale dla dwóch osób dorosłych podróżujących z jednym dzieckiem.

PKP IC zapewnia, że troszczy się o rodziny

– W pociągach kategorii TLK, IC, EIC (w wagonach z przedziałami) miejsca w przedziale dla osób z dzieckiem do lat 6 pozostają niedostępne dla innych podróżnych. Przewoźnik podjął decyzję o ograniczeniu liczby opiekunów dziecka do jednej osoby w trosce o zapewnienie możliwości skorzystania z takich miejsc jak największej liczbie rodzin – tłumaczy Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Dodaje, że zarezerwowany dla podróżujących z dzieckiem jest jeden przedział klasy drugiej w skali całego składu.

– PKP Intercity planuje przeprowadzenie analizy zasad podróżowania rodzin z dziećmi, tak aby w jak największym stopniu dostosować je do oczekiwań pasażerów – zapowiada przy tym przedstawicielka przewoźnika. Podkreśla też, że w ostatnim czasie spółka zaobserwowała duży wzrost liczby pasażerów tego segmentu. – W trakcie tegorocznych wakacji przewoźnik odnotował 28-procentowy wzrost liczby rodzin podróżujących pociągami PKP Intercity w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – usłyszeliśmy.

W Pendolino ograniczeń liczby opiekunów nie ma

W łatwiejszej zdaniem spółki sytuacji są ci, którzy wybiorą podróż jednostką zespoloną któregokolwiek z eksploatowanych przez PKP Intercity typów. – W pociągach Pendolino miejsca dla rodzin z dziećmi są dostępne wyłącznie do dwóch dni przed odjazdem. Po tym terminie są one udostępniane do ogólnej sprzedaży i mogą je nabywać również inni podróżni. Ten fakt uzasadnia decyzję nieograniczania liczby opiekunów dziecka korzystających z przejazdu w takim przedziale – mówi Agnieszka Serbeńska.

Czteromiejscowych przedziałów dla rodziców z dziećmi w każdym ze składów obsługujących połączenia kategorii Express Intercity Premium jest trzy. We Flirtach i Dartach spółka proponuje natomiast rezerwację miejsc w przestrzeni ogólnej, ale przy stoliku, przy którym usiąść mogą cztery osoby. – Pociechy będą mogły bawić się przy nim czy oglądać bajki – proponuje rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony