Partnerzy serwisu:

W Pile powstanie nowy przystanek kolejowy

Michał Szymajda 02.06.2022 3,2k

W Pile powstanie nowy przystanek kolejowy
zdjęcie ilustracyjne fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
W Pile, na linii kolejowej 18, powstanie nowy przystanek kolejowy Piła Fabryczna. Budowa obiektu ma się zakończyć w końcu 2023 roku. Powstanie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.”
PKP PLK właśnie rozpisały przetarg na budowę „Piły Fabrycznej”. Zaprojektowanie i budowa dwóch peronów przy dwutorowej linii 18 ma kosztować 6,8 mln złotych. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Perony staną przy ulicy Fabrycznej, obok pilskiej strefy ekonomicznej. Działa tu kilka średnich i dużych pracodawców – jak fabryka Thule, produkująca m.in. bagażniki na rowery i wózki dziecięce, zakłady zbożowe, czy centrum serwisowe Iveco.

Perony będą mieć 760 cm wysokość i 200 metrów długości. Wykonawca postawi na nich wiaty, zbudowane będzie bezbarierowe dojście do peronów, przejście przez tory, powstanie instalacja, która w przyszłości będzie służyć systemowi informacji pasażerskiej (nie zostanie on zbudowany od razu). Na peronie będą też tablice informacyjne, przy nich zbudowany zostanie parking dla rowerów.

Jeśli oferta pociągów w Wielkopolsce, na odcinku linii Piła – Bydgoszcz, nie zmieni się, to przy nowym przystanku zatrzyma się 10 par pociągów dziennie – 8 Polregio z Piły do Bydgoszczy i 2 Kolei Wielkopolskich, kursujące do Wyrzyska-Osieka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony