Partnerzy serwisu:

W piątek ostatni kurs Multi Regionu Arrivy. Teraz czas na plażę

Jakub Madrjas 09.06.2016 205

W piątek ostatni kurs Multi Regionu Arrivy. Teraz czas na plażę
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Pociągi w ofercie Multi Region w obecnym układzie zostaną uruchomione po raz ostatni w nadchodzący piątek – poinformowała Arriva. Powodem jest koniec zajęć studentów, którym dedykowana była oferta. Na wakacje zamiast połączeń międzyregionalnych Gdańska z Toruniem, Bydgoszczą czy Olsztynem przewoźnik zaproponuje pociągi z Bydgoszczy na Hel.
W piątek 10 czerwca po raz ostatni przed wakacjami wyruszą w trasę pociągi w ofercie Multi Region (linie AR01 i AR02). Od połowy marca łączyły one bezpośrednio m.in. Gdańsk z Toruniem, Bydgoszczą, Elblągiem, Olsztynem, Chojnicami i Piłą w atrakcyjnej cenie.  – W założeniach była to oferta w szczególności dedykowana studentom i na taki okres kursowania, pokrywający się z zakończeniem semestru, była zaplanowana – tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" Joanna Parzniewska, rzeczniczka Arriva RP. Połączenia uruchamiane bez publicznej dotacji zanotowały spory sukces już w pierwszym tygodniu funkcjonowania.

Podczas wakacji przewoźnik nie ma zamiaru próżnować. Arriva RP uruchomi nowe wakacyjne połączenia w relacji Bydgoszcz – Gdańsk – Władysławowo – Hel. Kolejne komercyjne połączenie przewoźnika będzie kursować codziennie. Do tego składy Arrivy będą wykonywać dwa dodatkowe kursy między Władysławowem a Helem. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Czy Arriva ma zamiar ponownie uruchomić pociągi Multi Region po wakacjach? Na razie nie wiadomo. – Oferta przewozowa od września znajduje się w opracowaniu – mówi Joanna Parzniewska. Nie należy spodziewać się wydłużenia okresu funkcjonowania pociągów Bydgoszcz – Hel. – Propozycja Multi Plaża w takiej formie ma charakter typowo turystyczny i przewidziana jest na czas wakacyjny – stwierdza rzeczniczka Arrivy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony