Partnerzy serwisu:

W Piasecznie powstają nowe perony

PLK 01.04.2016 361

W Piasecznie powstają nowe perony
fot. PLK
Od 13 marca trwa modernizacja stacji w Piasecznie, przebudowa przystanku Zalesie Górne oraz jednego z torów od Piaseczna do Czachówka. To część modernizacji linii nr 8 między Warszawą Okęciem a Czachówkiem.
Jak informuje PLK, stary peron w Piasecznie zastąpią kolejno dwa nowe wyższe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na stację Piaseczno PLK przeznaczyły 55 mln zł Będą: nowe wiaty, oświetlenie, tablice informacyjne, megafony oraz ławki. W miejscu starej kładki powstanie nowa, wyposażona w windy. Bezpieczny i płynny przejazd pociągów zapewni wymiana torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Zakończenie przebudowy stacji Piaseczno planowane jest w II kwartale 2017 roku. Prace wykonuje Trakcja PRKiI.

Na Warszawie Okęciu stoi już konstrukcja nowej, przedłużonej kładki, która zapewni pasażerom wygodne i bezpieczne dojście na peron. Jesienią PLK planują zakończyć przebudowę na Okęciu. Na przystankach Warszawa Dawidy, Warszawa Jeziorki i Czachówek Górny część starych peronów została już rozebrana i wykonawca jest na etapie zabudowy ścianek peronowych dla nowych, 200-metrowych peronów.

Na 27-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 8 PLK wymieni 77 km torów, zamontuje 101 rozjazdów, nowe urządzenia sterowania ruchem oraz 75 km sieci trakcyjnej, zapewniając tym samym płynny i bezpieczny przejazd pociągów z prędkością nawet 160 km/h. Zmodernizowane zostaną 3 stacje oraz 6 przystanków między Warszawą Okęciem i Czachówkiem Południowym. Efektem wartej 460 mln zł modernizacji będzie szybsza i wygodniejsza podróż na trasie Warszawa Okęcie – Czachówek oraz nowoczesna i przyjazna także dla osób niepełnosprawnych infrastruktura pasażerska.
 
Na czas remontu fragmentu linii nr 8 Koleje Mazowieckie we współpracy z PLK przygotowały specjalny rozkład jazdy, o którym pisaliśmy TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony