Partnerzy serwisu:

W październiku dojedziemy do Gorlic z Jasła i z Rzeszowa

lk, jm, Rynek Kolejowy 16.09.2016 315

W październiku dojedziemy do Gorlic z Jasła i z Rzeszowa
Fot. Wojciech Cupiał
Przewozy Regionalne od 2 października wznawiają połączenia kolejowe na trasie Gorlice - Jasło. Nowością jest uruchomienie pociągu Gorlice - Rzeszów.
Pociągi będą kursowały w piątki i niedziele do 9 grudnia 2016 r. Pociągi z Gorlic do Jasła będą odjeżdżać o 16.42 w piątki i 17.45 w niedziele.  Ponad to Przewozy Regionalne uruchamiają nowe połączenie Gorlice - Rzeszów. Pociąg ten będzie ruszał z Gorlic o 5.01. Szczegółowy rozkład jazdy można pobrać tutaj.

Wróci dla studentów

Ruch pociągów pasażerskich do stacji Gorlice zawieszono w 2006 r. Pozytywne zmiany zwiastował pociąg nocny TLK „Luna” z Warszawy i Gdyni do Zagórza, który w grudniu 2015 roku zawitał na stację Gorlice Zagórzany. Pociągi regionalne do Gorlic zaczęły kursować po 10-letniej przerwie w kwietniu 2016 r. o czym pisaliśmy więcej na Rynku Kolejowym tutaj.

– Badana frekwencja dotyczy przede wszystkim odcinka Jasło – Gorlice – Jasło i wynosi średnio do Gorlic 44 osoby, z Gorlic 31 osób. Frekwencja w pociągu do Gorlic stale rośnie. Ilość pasażerów korzystających z tego połączenia jest w obecnej chwili, przy wspomnianym progresie, zadowalająca zarówno dla organizatora, jak i operatora – mówiła w czerwcu „Rynkowi Kolejowemu” Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. 

Przedstawicielka UMWP tłumaczyła, że wznowione połączenie do Gorlic jest dedykowane uczniom i studentom, stąd nie zakładano, że w okresie wakacyjnym pociągi będą kursowały. Teraz wakacje się skończyły, więc pociągi powrócą na tory.

Zmiany na kolei w województwie

Warto przypomnieć, że szykują się spore zmiany w kształcie oferty kolei regionalnej w woj. małopolskim. Niewykluczone, że obsługą trasy z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy zajmą się Koleje Małopolskie. Planowany jest również powrót połączeń na linii Stróże – Jasło i Sucha Beskidzka – Żywiec. Piszemy o tym w tym miejscu.

We wrześniu na tory kolejowe w Małopolsce wyjeżdżają też pociągi turystyczne promujące region i jego atrakcje. Już w sobotę wyruszy pociąg retro do Gorlic.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony