Partnerzy serwisu:

Brakuje wagonów restauracyjnych

Michał Szymajda 16.11.2021 5,9k

Brakuje wagonów restauracyjnych
Fot. PKP Intercity
Bardzo często PKP Intercity wyłącza ze składów wagony gastronomiczne. Szczególnie źle pod tym względem było w październiku.
Niemal codziennie w komunikatach na stronie PKP Intercity pojawiają się informację o wyłączeniu ze składów wagonów gastronomicznych. Brakowało ich ostatnio w pociągu Heweliusz z Gdyni do Katowic (13 listopada), czy Słowacki i Baczyński na trasie z Białegostoku do Wrocławia i z Wrocławia do Warszawy (13 listopada). W poprzednich dniach nie było ich w IC Osterwa czy IC Malczewski.

Jeszcze gorsza sytuacja panowała w drugiej połowie października. Zdarzało się, że wagonów restauracyjnych nie było nawet w pociągach międzynarodowych do Niemiec (Berolinum z Warszawy do Berlina i Gedania w relacji Gdynia – Berlin) a także do Austrii (Sobieski). Dzieje się tak pomimo tego, że PKP Intercity wzmocniło swoją flotę wagonów warsowskich.

– Wyłączenia wagonów gastronomicznych są związane z usterkami taboru (w tym głównie zestawów kołowych i przetwornic). Warto podkreślić, że w sytuacji braku wagonów gastronomicznych, spółka stara się zapewnić sprzedaż przekąsek i napojów z wózków mobilnych – poinformowała „Rynek Kolejowy” Anna Zakrzewska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Przypomnijmy, że rok temu FPS H. Cegielski zakończył przebudowę 10. wagonów pasażerskich na nowoczesne pojazdy restauracyjne. Jednak 2 lata wcześniej PKP Intercity musiało skasować 6 podobnych pojazdów z uwagi na usterki w konstrukcji. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony