Partnerzy serwisu:

W najbliższym czasie wyniki badań prywatyzacji PKL i PKP Energetyka

Radio Kraków/Rynek Kolejowy 31.08.2016 219

W najbliższym czasie wyniki badań prywatyzacji PKL i PKP Energetyka
fot. Jacek Synowiec CC BY-SA 3.0
Jak poinformował w Radiu Kraków minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wkrótce zostaną opublikowane wyniki badania sprzedaży spółek z grupy PKP.
W lutym tego roku politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali podjęcie działań na rzecz powrotu Polskich Kolei Linowych pod kontrolę Skarbu Państwa. Pisaliśmy o tym tutaj. Dziś do sprawy wrócił Andrzej Adamczyk na antenie Radia Kraków.

– Sprawa jest w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Tam jest to badane. Wszystko wskazuje na to, że sąd przyzna rację wnoszącym. Zgoda na sprzedaż PKL była wydana przedwcześnie. To rozstrzygnięcie będzie kluczowe dla naszych działań. Weryfikujemy zobowiązania kupującego. One nie są realizowane. Nie zapomnieliśmy o sprawie. Mentalnie nie zgadzamy się, że w taki sposób zbyto podmiot, który jest dziedzictwem narodowym. Zrobimy wszystko, żeby to odwrócić. Nie zapomnieliśmy o tym. Jak zaangażowane są podmioty wielkie z kancelariami prawnymi, dojście do założonych celów jest trudne. Pracujemy każdego tygodnia - powiedział w Radiu Kraków Adamczyk.

Na pytanie, czy możliwa jest renacjonalizacja spółki, minister zapewnił "wszystkich zbulwersowanych tą sprawą", że pracuje nad nią i wszystko jest możliwe. – Nie będę przesądzał decyzji tych, którzy to rozpatrują. Robi to Naczelny Sąd Administracyjny i resorty – powiedział Adamczyk. 

Jak dodał, niebawem ministerstwo ogłosi także wyniki badania sprzedaży PKP Energetyki. W październiku 2015 roku jego partia złożyła sprawę w sądzie o unieważnienie transakcji, jednak prokuratura okręgowa nie uznała wniosku. Z kolei pod koniec czerwca tego roku legalność sprzedaży spółki potwierdziła Najwyższa Izba Kontroli. Analizy zespołów badawczych nad legalnością sprzedaży PKP Energetyki rozpoczęły się w lutym tego roku.

Podczas audycji Radia Kraków minister odniósł się również do finansowania linii Podłęże – Piekiełko. Pisze o tym portal Rynekinfrastruktury.pl w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony