Partnerzy serwisu:

W marcu poznamy nowego szefa Deutsche Bahn

Artur Bogdanowicz 26.02.2017 152

W marcu poznamy nowego szefa Deutsche Bahn
W marcu poznamy nowego szefa Deutsche BahnFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Jak informuje dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, najprawdopodobniej 22. marca poznamy nowego przewodniczącego zarządu Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn). – Jest to dzień, w którym decyzja ma być ostatecznie podjęta – powiedział federalny minister komunikacji Alexander Dobrindt.
Formalnie za wyznaczenie nowego szefa DB odpowiada komisja personalna rady nadzorczej DB, której przewodniczy Utz-Hellmuth Felcht. Faktycznie o powołaniu szefa DB ostatecznie zadecydują Angela Merkel, Sigmar Gabriel, Horst Seehofer i Martin Schulz. Na 22 marca przewidziane jest regularne posiedzenie rady nadzorczej, wtedy też komisaryczny szef przewoźnika Richard Lutz ma przedstawić bilans roczny 2016.

Za szybkim wyborem następcy Rüdigera Grube przemawiają zbliżające się wybory w Niemczech – w kuluarach powtarzane są trzy nazwiska: Ronald Pofalla to były minister w kancelarii Angeli Merkel, Andreas Meyer, jest obecnie szefem Kolei Szwajcarskich, a Jochen Eickholt jest odpowiedzialny na pojazdy szynowe w Siemensie. Nieoficjalnie mówi się też, że Volker Kefer, były wiceszef kolei i Sigrid Nikutta, odpowiedzialna za ruch regionalny w Berlinie (urodzona w Szczytnie) nie mają większych szans na to stanowisko.

Nieoficjalnie pojawia się też jeszcze jeden poważny kandydat, Siegfried Russwurm, odpowiadający w zarządzie Siemensa za technologie. Za tą kandydaturą przemawia bogate doświadczenie operacyjne i wiedza techniczna kandydata. Russwurm wydaje się zainteresowany tą możliwością, a według FAZ Dobrindt i Felcht mają być mu bardzo przychylni. Jego zaplecze polityczne jest jednak skromne i może ostatecznie zaważyć na jego niekorzyść.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony