Partnerzy serwisu:

W lutym ruszy bezpośredni pociąg Przemyśl – Kijów

Michał Szymajda 01.02.2023 4,2k

W lutym ruszy bezpośredni pociąg Przemyśl – Kijów
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
– Koleje Ukraińskie wydłużą kursy dwóch pociągów z Przemyśla. Zamiast do Kijowa dotrą aż do Charkowa – czytamy w komunikacie ukraińskich kolejarzy.
O nowych pociągach Ukrzaliznycia poinformowała z ostatnim dniem stycznia. Pierwszą zmianą będzie kursujący co dwa dni pociąg (w dni nieparzyste) Charków – Przemyśl, który z Przemyśla odjeżdżać będzie o 13:45 i przez Kijów dojedzie do Charkowa na 10:01. Z Charkowa ten pociąg będzie wyjeżdżać o 14:07 (w Kijowie o 21:04, w Przemyślu o 11:13). Pierwszy kurs pojedzie 19 lutego z Charkowa.

– Pociąg ten zapewni mieszkańcom Charkowa codzienne połączenia z Polską, ponieważ uruchomiony kilka miesięcy temu pociąg nr 93/94 Charków – Chełm kursuje z Charkowa w dni parzyste – napisały Koleje Ukraińskie. Zamiennie więc będą jeździły pociągi z Charkowa do Przemyśla i Chełma. Na obu stacjach można przesiąść się do pociągów kursujących po normalnym torze, kursującym w głąb Polski.

Pewne zmiany zajdą w kwestii obsługi pociągu Kijów Express z Warszawy do Kijowa i z powrotem. Ukraińcy wystawią do jego obsługi część wagonów tylko do Chełma (nie będzie w nich możliwości wymiany wózków, więc skończą bieg w tym mieście, gdzie dochodzi tor 1520 mm), ale w Chełmie będzie możliwość kontynuowania podróży w polskich wagonach, po przesiadce. Będą to wagony PKP Intercity, które zostaną połączone z grupą wagonów z Kijowa, gdzie istnieje możliwość zmiany wózków na te obsługujące tor 1435 mm. Finalnie więc część pasażerów będzie musiała się przesiąść w Chełmie, a część pojedzie bezpośrednio, w wagonach ukraińskich. Czas odjazdu z Kijowa i czas przyjazdu do Warszawy pozostanie dla obu grup podróżnych taki sam.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony