Partnerzy serwisu:

W LeoExpress z Interrailem? Przewoźnik nie potwierdza

Kasper Fiszer 08.01.2019 1,7k

W LeoExpress z Interrailem? Przewoźnik nie potwierdza
Pociąg LeoExpress w Czechachfot. Kasper Fiszer
Czy w pociągach LeoExpress można korzystać już z międzynarodowych biletów Interrail, które sprzedawane są m.in. przez PKP Intercity? Informacje podawane przez przewoźnika oraz przez Eurail.com są sprzeczne. Szczegółowe ustalenia powinny jednak zostać podjęte do końca stycznia.
Na oficjalnej stronie internetowej Eurail.com B.V., spółki wydającej m.in. popularne wśród polskich podróżników bilety Interrail, podsumowano zmiany w ofercie, które weszły w życie wraz z początkiem roku 2019. Wśród najważniejszych należy wymienić wprowadzenie nowych rodzajów biletów globalnych. Obecnie najtańsza wersja honorowana jest przez trzy dni przypadające w ciągu jednego miesiąca, najdroższa – przez trzy miesiące non-stop.

Łatwiej na Litwę i do Grecji

Dla Polaków istotne może być także rozszerzenie do 31 listy krajów, w których można podróżować na podstawie biletu Interrail. Do zarządów kolejowych, które zdecydowały się uczestniczyć w międzynarodowym programie, dołączyły bowiem Koleje Litewskie (Lietuvos Geležinkeliai, LG). W sprzedaży pojawił się także wariant Lithuania Pass – ważny tylko na terenie Litwy. Na razie nie można go jednak zamówić za pośrednictwem witryny interrail.eu.

Korzystne dla pasażera są także zmiany dotyczące podróży w nocy. Obecnie aby skorzystać z kursu nocnego, wystarczy w większości przypadków wykorzystać jeden dzień ważności biletu, a nie dwa. Ciekawostką jest natomiast rozszerzenie z 28 do 53 katalogu greckich wysp, do których dostać się będzie można liniami promowymi, w których honorowane są bilety grupy Interrail.

LeoExpress jest dopiero „na dobrej drodze do porozumienia”

Najciekawsza ze względu na kursowanie pociągów LeoExpress także na terenie Polski wydaje się jednak informacja o rozszerzeniu katalogu przewoźników z Czech, w pociągach których można korzystać z Interraila. – Posiadacze biletów Interrail mogą teraz podróżować z Leo Express i RegioJet na najważniejszych trasach Republiki Czeskiej oraz do Austrii i Słowacji – czytamy w artykule „Co nowego w 2019?”.

Informacji tej nie potwierdza jednak sam LeoExpress. – Jestemy na dobrej drodze, by dogadać się w sprawie Interrail, ale jeszczie nie ma w tym temacie potwierdzenego – powiedział nam Juraj Andrejka, managing director PL & UA w Leo Express. – Mam nadzeję, że pod koniec stycznia będę mógł przekazać więcej informacji – dodał. Nie wiemy więc wciąż, czy po ostatecznym wprowadzeniu do swojej oferty biletów Interrail LeoExpress będzie je honorował także na odcinku polskim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony