Partnerzy serwisu:

W Legnicy PLK odświeżą perony. Pojawią się też windy

inf. prasowa PKP PLK 02.06.2017 589

W Legnicy PLK odświeżą perony. Pojawią się też windy
LegnicaFot. PKP PLK
Zwiększy się komfort obsługi podróżnych na stacji Legnica. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę peronów, odnowienie wiaty i montaż czterech wind. Będą elektroniczne tablice informacyjne, monitoring i przebudowane przejście prowadzące na perony. Szacunkowy koszt zadania to ponad 20 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają do 2020 r. przebudować stację Legnica. Zlikwidowane będą bariery architektoniczne. 4 windy zapewnią osobom niepełnosprawnym i z większym bagażem dostęp na perony nr 2, 3, 4 i 5. Zmienione perony z nową nawierzchnią ułatwią wsiadanie do pociągów. Będą wyposażone w nowe ławki – dostosowane do historycznego charakteru stacji. Pasażerowie skorzystają z nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej z elektronicznymi tablicami informacyjnymi. Poziom bezpieczeństwa podróżnych zwiększy monitoring peronów i przejścia podziemnego. Na stacji zamontowane będzie też nowe oświetlenie.

Dużym przedsięwzięciem będzie remont wiaty nad peronami. Jej stalowa konstrukcja zostanie wypiaskowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Wymienione zostaną pokrycia z blachy i rynny. Przebudowa obejmie też tory i sieć trakcyjną. Wymieniona będzie sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

Przetarg ogłoszono 30 maja, zaś jego szacunkowa kwota realizacji to ok. 20 mln zł. Po zakończeniu procedury wyboru wykonawcy prace planowane są do realizacji do końca 2019 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony