Partnerzy serwisu:

W kwietniu koniec autobusów PR na Hel

Jakub Madrjas 08.03.2017 325

W kwietniu koniec autobusów PR na Hel
Puck - Władysławowo. Regio nr 90303 z Gdyni Głównej do Helufot. Patryk 98 sm42.pl
Pomorskie Przewozy Regionalne poinformowały o kształcie rozkładu jazdy pociągów PolRegio po najbliższej korekcie. Najważniejszą informacją jest potwierdzenie zakończenia przesiadek na autobusy do Helu w drugiej połowie kwietnia.
Zmiany podyktowane są kolejnym etapem prac modernizacyjnych i naprawczych zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozkład będzie obowiązywał do 10 czerwca, kiedy nastąpi kolejna korekta.

Koniec autobusów na Hel

Przewozy Regionalne potwierdzają, że na linii Reda – Hel autobusy kolejowej komunikacji uzupełniającej, które kursują na odcinku Władysławowo – Hel (cztery w obu kierunkach) będą kursowały do dnia 21 kwietnia, natomiast od dnia 22 kwietnia pociągi będą już kursowały w pełnych relacjach (Gdynia Gł. – Hel – Gdynia Gł.)

Konieczność przesiadki na autobusy komunikacji uzupełniającej we Władysławowie dla czterech kursów została wprowadzona od 11 grudnia. Jednocześnie liczba połączeń z Trójmiasta do Helu wzrosła z dziesięciu do jedenastu. Jednak konieczność przesiadki wydłużyła podróż na kraniec półwyspu o kilkanaście minut.

Zastępcza komunikacja na linii 405

Jak informują PR, na odcinku Chojnice – Tczew od dnia 10 maja w związku z pracami modernizacyjnymi większość pociągów do stacji Tczew przyjedzie z kilkuminutowym opóźnieniem, ponadto niektóre pociągi zmienia rozkład jazdy już od stacji Chojnice.

Większe zmiany nastąpią na linii nr 405 Szczecinek – Słupsk: W okresie od 13 do 22 marca z uwagi na zamknięcie torowe, na odcinku Szczecinek – Biały Bór za pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od dnia 13 marca dla polepszenia oferty przewozowej, za zgodą organizatora przewozów (czyli marszałka województwa), w dni robocze zostaną uruchomione dodatkowe pociągi relacji Tczew – Gdańsk Główny (odjazd z Tczewa 18:00) i Gdańsk Główny – Tczew (odjazd z Gdańska Gł. 18:58 - odciążający pociąg relacji Gdynia Główna – Grudziądz).

Na pozostałych trasach pociągi regionalne będą kursowały w pełnych relacjach w układzie zbliżonym do zamówionego przez przewoźnika – podsumowują PR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony