Partnerzy serwisu:

W końcu czytelniejsza informacja o pociągach międzynarodowych PKP Intercity

Michał Szymajda 11.05.2016 9,3k

W końcu czytelniejsza informacja o pociągach międzynarodowych PKP Intercity
W końcu czytelniejsza informacja o pociągach międzynarodowych PKP IntercityFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity uprościło wyszukiwanie ofert na pociągi międzynarodowe. Ale do kupna biletów przez internet na wszystkie relacje przekraczające granicę Polski jeszcze daleko.
Z końcem kwietnia PKP Intercity udostępniło na swojej stronie internetowej nową zakładkę dotyczącą połączeń międzynarodowych. W stosunku do informacji, która na stronie widniała wcześniej, teraz w sposób przejrzysty dowiemy się ile kosztuje bilet w cenie promocyjnej i podstawowej na większość połączeń międzynarodowych, bez konieczności wyszukiwania tych informacji w wielostronicowych regulaminach. Wyróżniono także opłaty za bilet na przejazd dzieci. Co istotne – zwrócono uwagę na odjazdy nie tylko z Warszawy, ale też np. z Krakowa, Katowic, Gdańska, Bydgoszczy i Poznania. Na portalu pojawiły się podstawowe informacje (z mapą) o atrakcjach znajdujących się w miastach do których dojeżdżają pociągi, choć wciąż brakuje np. informacji o pociągach do Lwowa.

W stosunku do informacji, którą przewoźnik nieco chaotycznie umieszczał do tej pory, to spory progres. Tym bardziej, że za pomocą jednego kliknięcia można też sprawdzić godziny odjazdów interesujących nas pociągów. Niestety, jak na razie tylko do Berlina możemy kupić bilet przez internet. W pozostałych przypadkach pozostaje nam spacer na dworzec i wypytywanie o bilety i ich aktualną cenę. Także infolinia PKP Intercity nie udziela informacji o tym, czy na dane połączenie są jeszcze bilety w ofertach specjalnych.

– Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszej oferty w nowoczesnych kanałach. Stopniowo dodajemy nowe funkcjonalności. Docelowo chcemy, aby w internetowym systemie sprzedaży można było kupić wszystkie bilety, które są dostępne w tradycyjnej kasie, także te na połączenia międzynarodowe – powiedziała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Według zapowiedzi poprzedniego prezesa PKP Intercity Jacka Leonkiewicza nowa strona internetowa miała wystartować w połowie bieżącego roku. Na pytanie jak zaawansowane są prace nad nią biuro prasowe potwierdza jedynie, że są one prowadzone.

Jak obecnie wygląda informacja dotycząca pociągów międzynarodowych można zobaczyć TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony