Partnerzy serwisu:

W Kolejach Mazowieckich jest już 29 nowych Flirtów

inf. pras., oprac. ms 28.03.2022 3,4k

W Kolejach Mazowieckich jest już 29 nowych Flirtów
Fot. Stadler/KM
W ostatnim tygodniu marca do parku taborowego Kolei Mazowieckich dołączył 29 nowoczesny Flirt wyprodukowany w siedleckim zakładzie firmy Stadler Polska.
Pojazd ten został odebrany w ramach III umowy wykonawczej, zawartej we wrześniu 2020 r., w ramach której wyprodukowanych zostanie 12 jednostek, a dostarczonych jest już 10 pojazdów. Przeznaczone są one do obsługi połączeń na trasie Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Wartość tej umowy to prawie 400 mln zł brutto, z czego dofinasowanie ze środków UE wyniosło około 120 mln zł.

– Dzięki nowoczesnym pociągom podróżni coraz chętniej wybierają kolej jako codzienny środek transportu do pracy, szkoły czy na uczelnię. Doceniają nie tylko komfort podróży i wysoką jakość obsługi, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. „Zielona Kolej” to także ekologiczny środek transportu zbiorowego, co jest ważną i niekwestionowaną zaletą, szczególnie dla młodego pokolenia. Pragnę także zapewnić, że pomimo trudnej sytuacji panującej obecnie, realizacja kontraktu przebiega bez zakłóceń. Jest to zasługa całego sztabu pracowników KM oraz firmy Stadler Polska, za co bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

– Terminowa realizacja zamówień dla naszych Klientów jest dla Stadlera najwyższym priorytetem. Wciąż borykamy się z dużymi utrudnieniami w łańcuchach dostaw, które w obecnej sytuacji geopolitycznej dodatkowo się potęgują. Zaburzają one harmonogramy produkcji, ale także negatywnie wpływają na koszty. Jest to olbrzymie wyzwanie dla producentów nie tylko w naszej branży. Cieszymy się, że mimo trudności przekazujemy Kolejom Mazowieckim kolejny pojazd w terminie. Jest to efekt dobrej współpracy i zaangażowania obu stron – podkreśla Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony