Partnerzy serwisu:

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie nowa łącznica kolejowa

inf. pras., oprac. ms 05.12.2021 4,5k

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie nowa łącznica kolejowa
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PKP Polskie Linie Kolejowe popisały umowę za blisko 23 mln zł netto na budowę łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Inwestycja, współfinasowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski.
Wybudowanie łącznicy wyeliminuje konieczność zmiany kierunku jazdy pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i umożliwi bezpośredni przejazd na trasie Kraków – Bielsko-Biała - Kraków. To rozwiązanie usprawni ruch kolejowy i pozwoli skrócić nawet o blisko kwadrans podróże z Krakowa do Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej.

Łącznica połączy dwie zelektryfikowane linie: nr 97 Skawina – Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko Biała. Wybudowany zostanie ok. 500 m nasyp. Sprawny i bezpieczny przejazd pociągów zapewni również rozbudowa mostu w miejscu połączenia łącznicy z linią Skawina – Żywiec. Wykonawcą będzie ZUE.

Zgodnie z podpisaną umową, budowę nowego odcinka toru poprzedzi przygotowanie projektów wykonawczych. Oddanie łącznicy do eksploatacji przewidziane jest w drugim półroczu 2023 r.

Inwestycja: „Budowa łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej w ciągu linii kolejowych nr 97 Skawina – Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko Biała Główna realizowana jest w ramach projektu: „Prace na liniach kolejowych nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony