Partnerzy serwisu:

W grudniu wrócą nocne połączenia kolejowe z Warszawy do Trójmiasta

Michał Szymajda 18.09.2019 6,2k

W grudniu wrócą nocne połączenia kolejowe z Warszawy do Trójmiasta
Fot. Romuald Stolnicki
15 grudnia 2019, w momentem wprowadzenia rozkładu jazdy 2019/2020, popularny wśród pasażerów pociąg łączący w porze nocnej Kraków z Trójmiastem, Pomorzem Środkowym i Kołobrzegiem, wróci na trasę przez Warszawę.
Nocnych połączeń łączących stolicę z Trójmiastem brakuje od grudnia 2018 roku. Wtedy PKP Intercity przetrasowało TLK Ustronie jadący z Przemyśla do Kołobrzegu przez Kielce, Częstochowę Stradom, Inowrocław i Iławę. Wcześniej przez dziesięciolecia kursował on przez Warszawę. Przewoźnik tłumaczył, że stało się tak, ze względu na zamknięcie linii nr 8 od Warki do Radomia oraz brak możliwości nocnego przejazdu magistralą E65 na odcinku od Warszawy do Iławy.

W nowym rozkładzie jazdy 2019/2020 TLK Ustronie wraca na swoją stałą trasę, przez stolicę, choć na odcinku od Radomia do stolicy pojedzie on trasą objazdową.

– Ze względu na zamknięcie z powodu robót linii nr 8 na odcinku Warka – Radom pociąg TLK Ustronie zostanie skierowany trasą objazdową przez Tomaszów Mazowiecki i Koluszki – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity. Odjazd z Warszawy Centralnej do Trójmiasta wstępnie zaplanowano na godzinę 2:25 w nocy, z Gdańska Głównego do Warszawy pociąg ma odjeżdżać natomiast około 23:40.

Weekendowym wsparciem w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego będzie dla TLK Ustronie pociąg TLK Słupia. Więcej o nim i o innych nowością rozkładu jazdy 2019/2020. piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony