Partnerzy serwisu:

W Czechowicach stoją Vectrony dla PKP Cargo. Dlaczego?

Jakub Madrjas 08.06.2016 924

W Czechowicach stoją Vectrony dla PKP Cargo. Dlaczego?
fot. Siemens
Od dwóch miesięcy w bazie PKP Cargo w Czechowicach–Dziedzicach stoją nowe lokomotywy Vectron. Nie zostały jeszcze odebrane, bo… producent dostarczył je przed terminem.
Stojące w bazie PKP Cargo w Czechowicach–Dziedzicach nowe, nieodebrane lokomotywy wzbudziły już niepokojące pogłoski. Jednak zarówno producent, jak i przewoźnik zapewniają, że wszystko jest w porządku. – Już sześć lokomotyw zostało odebranych przez PKP Cargo – zgodnie z harmonogramem – mówi „Rynkowi Kolejowemu” rzeczniczka Siemensa Kinga Jabłonowska.

Cały czas też trwają przygotowania do przekazania następnych – również zgodnie z harmonogramem – w lipcu. – Wszystkie lokomotywy są dostarczane i odbierane zgodnie z harmonogramem i nie ma żadnych opóźnień – podkreśla Jabłonowska.

Skąd zatem wzięły się Vectrony w bazie PKP Cargo? – Siemens dostarczył trzy lokomotywy z przeznaczeniem na kierunek południowy przed czasem – tłumaczy biuro prasowe przewoźnika. Jak udało nam się ustalić, PKP Cargo nie ma interesu w ich odbiorze, bo i tak czeka na zakończenie umów na leasing obecnie używanych lokomotyw wielosystemowych. Producent porozumiał się za to z PKP Cargo w sprawie przechowania gotowych do odbioru elektrowozów. Dlatego Vectrony poczekają w bazie przewoźnika jeszcze przez miesiąc.

Zgodnie z pierwotną specyfikacją zamówienia, pierwsze elektrowozy miały zostać dostarczone do PKP Cargo... w sierpniu 2016 roku – odbiory lokomotyw i tak zostały zatem przyspieszone o klika miesięcy (co dwa miesiące miały być dostarczane kolejne dwie jednostki). W ostatniej kolejności dostarczone zostaną Vectrony na trasy Polska – Niemcy – Holandia. Więcej o lokomotywach Vectron znajdziesz tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony