Partnerzy serwisu:

W Austrii pociąg wpadł do rzeki [film]

Michał Szymajda 09.07.2021 5k

Do groźnego wypadku doszło na trasie wąskotorowej kolei Murtalbahn w Austrii. Jeden z wagonów motorowych trójwagonowego pociągu wpadł do rzeki.
Jak informują austriackie media, w chwili wypadku, krótko po godzinie 7 rano, w trzech wagonach pociągu przebywały 54 osoby, w tym 45 dzieci i młodych osób. Krótko przed przejazdem pociągu w regionie przeszła burza i doprowadziła do obalenia jednego z drzew na tory, pomiędzy stacjami Kendlbruck i Predlitz. Pociąg wjechał w dość duże drzewo i w efekcie tego doszło do wykolejenia stosunkowo lekkiego pojazdu. Jeden z wagonów wpadł do rzeki Mur.

Jak podaje miejscowa policja, lekko rannych zostało 15 dzieci, 4 osoby musiały być hospitalizowane. Zostały zabrane do szpitala śmigłowcem. Woda w miejscu, gdzie wpadł wagon, ma obecnie na szczęście tylko około 1,5 metra głębokości.

Murtalbahn (Kolej Doliny rzeki Mur) to wąskotorowa linia o długości 76 kilometrów, która u podnóża Alp łączy miejscowość Unzmarkt z Mauterndorf. Szerokość toru to 760 mm. Na linii można jeździć z prędkością maksymalną 70 km/h. Pasażerów wożą głównie łączone w składy spalinowe wagony motorowe wyprodukowane w latach 80. Na linii odbywa się także ruch towarowy, kursują turystyczne też pociągi prowadzone parowozami, których zachowano tu aż pięć.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony