Partnerzy serwisu:

W 2017 roku PLK rozpocznie przebudowę Gdańska Głównego

PKP PLK 05.10.2016 265

W 2017 roku PLK rozpocznie przebudowę Gdańska Głównego
W 2017 roku PLK rozpocznie przebudowę Gdańska GłównegoFot. PKP PLK
60 milionów złotych przeznaczą PKP Polskie Linie Kolejowe na przebudowę peronów i przejść podziemnych na stacji Gdańsk Główny. Stacja będzie funkcjonalna, w pełni wyposażona i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozpoczęcie modernizacji przewidziane jest w drugiej połowie przyszłego roku.
Kompleksowo przebudowane zostaną dwa perony na stacji. Nowe obiekty będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Nawierzchnia będzie antypoślizgowa i wykonana z granitu. Zainstalowane zostanie funkcjonalne oświetlenie. Wiaty przejdą renowację i po jej zakończeniu nadal będą prezentowały swój dotychczasowy historyczny wygląd. Zakres prac nad ich odnową był konsultowany z konserwatorem zabytków. Na peronach zamontowane będą nowe ławki, tablice informacyjne oraz gabloty.

– Remont obejmie przejścia podziemne prowadzące na perony. Zostaną wyposażone w windy oraz schody ruchome, co ułatwi komunikację w obrębie stacji. Łącznie zainstalowane zostaną 4 windy i 4 komplety ruchomych schodów. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne dla osób z ograniczoną mobilnością – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Obecnie PLK są na ostatnim etapie prac projektowych dla zadania „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”, etap II – stacja Gdańsk Główny. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację robót. Podpisanie umowy na prace modernizacyjne przewidziane jest w połowie 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony