Partnerzy serwisu:

W 2016 z KM na lotnisko w Modlinie pojechało pół miliona pasażerów

Michał Szymajda 06.02.2017 744

W 2016 z KM na lotnisko w Modlinie pojechało pół miliona pasażerów
Peron stacji Modlinfot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych”, a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu. Ponadto, na stacji PKP Modlin zamontowano nowe windy, co znacznie ułatwia podróżnym dostęp do peronu, a tym samym poprawia jakość podróży.
Koleje Mazowieckie oferują połączenie w ramach oferty specjalnej – „Bilet Lotniskowy” raz na godzinę. Na podstawie tego biletu podróżni mogą dojechać z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie, a następnie specjalnie oznakowanym autobusem dostać się do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Dodatkowo, osoby, które posiadają „Bilet Lotniskowy” mogą na obszarze pierwszej strefy biletowej, bez dodatkowych opłat, korzystać ze wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM). Bilet jest ważny przez 75 minut od godziny wskazanej przez pasażera.

Elfem na lotnisko

– Podróżni, wybierając ofertę Kolei Mazowieckich, mają gwarancję wysokiego standardu i komfortu podróży. Kolejowe połączenie z Modlinem jest obsługiwane przez nowoczesne Elfy. Wnętrza pociągów są klimatyzowane, posiadają miękkie fotele, miejsca na rowery, odpowiednie wyposażenie dla podróżujących z większym bagażem oraz są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i tych podróżujących z małymi dziećmi. Pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zamontowano również monitoring – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Autobusy w barwach Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod drzwi wejściowe terminalu pasażerskiego, kursują co 20-30 minut i mogą pomieścić do 70 pasażerów. Są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów i odjazdów pociągów Kolei Mazowieckich, ale częstotliwość ich kursowania pozwala także na wykorzystanie pociągów PKP Intercity jako alternatywę dla pociągów KM dojeżdżających do Modlina.

Podróż pociągiem trwa od ok. 40 do 60 minut (w zależności od tego, na której stacji wsiądziemy), natomiast czas potrzebny na przejazd autobusem ze stacji kolejowej w Modlinie do Portu Lotniczego to ok. 10 min.

– Cena jednorazowego „Biletu Lotniskowego” wynosi 19 zł, natomiast imiennego miesięcznego na przejazd „tam i z powrotem” 255 zł. Wszyscy pasażerowie mają także możliwość zakupu jedynie biletu na przejazd autobusem KM kursującym wahadłowo na odcinku PKP Modlin – Lotnisko Warszawa – Modlin. Opłata za bilet jednorazowy na ten autobus wynosi 6 zł, natomiast za bilet miesięczny 65 zł.

Kiedy pociąg dojedzie pod terminal?

Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego jest zdeterminowany, aby połączenie lotniskowe funkcjonowało z Warszawy do portu lotniczego w Modlinie bez przesiadek na autobus przy stacji kolejowej. Inwestycja związana z dobudową torów aż pod terminal ma być zakończona w 2020 roku, więcej o niej można przeczytać tutaj. W 2016 roku z lotniska w Modlinie skorzystało 3 mln pasażerów. Z Modlina polecimy aż do 40 destynacji. O wynikach lotniska pisze portal Rynek Infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony