Partnerzy serwisu:

Vossloh wyprodukuje do 50 hybrydowych lokomotyw manewrowych dla Nexrail

Michał Szymajda 16.09.2021 1,7k

Vossloh wyprodukuje do 50 hybrydowych lokomotyw manewrowych dla Nexrail
Fot. Vossloh Locomotives
Vossloh Locomotives wyprodukuje dla poolu taborowego Nexrail Lease do 50 nowych lokomotyw DE 18 Stage V SmartHybrid. Trafią one na rynek holenderski i belgijski. Zapotrzebowanie na nowoczesne lokomotywy manewrowe jest tam coraz większe z uwagi na rosnący udział intermodalu w przewozach.
W pierwszej kolejności Nexrail przejmie znajdujące się w rękach innych pooli maksymalnie 5-letnie lokomotywy Vossloh typu DE 18, DE 12, G 6 i G 1000. Będzie ich 53, a Vossloh nadal będzie zajmował się ich serwisowaniem i bieżącą obsługą. W drugiej kolejności Nexrail kupi do 50 lokomotyw DE 18 Stage V SmartHybrid. To czteroosiowe lokomotywy z kabiną zlokalizowaną po środku pojazdu, wyposażone są silnik o mocy 1800 kW o zmniejszonym śladzie ekologicznym, w standardzie emisji Stage V. Będą posiadały dodatkowy akumulator trakcyjny o mocy 144 kW, umożliwiający do jednej godziny bezemisyjnej pracy, tam gdzie będzie to wymagane.

Lokomotywy wyposażone w system ETCS poziomu 2, będą homologowane w Belgii, Francji, Luksemburgu, Niemczech i Holandii. – Łącząc najnowsze osiągnięcia technologiczne, DE 18 Stage V SmartHybrid jest uważana za najbardziej elastyczną lokomotywę w swojej klasie, odpowiednią do ciężkich prac manewrowych i do jazdy po głównych liniach a także do zadań infrastrukturalnych na placu budowy. Zgodnie z umową Nexrail będzie wyłącznym dostawcą tego typu nowoczesnych lokomotyw na rynek belgijski – napisał w informacji prasowej Vossloh Locomotives. Spółka od 2020 roku jest częścią chińskiego koncernu CRRC ZELC.

– Włożyliśmy dużo energii i know-how w rozwój DE 18. Z dumą możemy powiedzieć, że to oszczędna lokomotywa bez kompromisów, oferująca naszym klientom maksymalną wszechstronność zastosowań, korzyści ekonomiczne i ekologiczne, a tym samym bezpieczeństwo inwestycji, zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji SmartHybrid – powiedział dr Bernd Hoppe, dyrektor generalny Vossloh Locomotives.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony