Partnerzy serwisu:

Villarreal CF i Manchester United w Gdańsku. Pociągi dla kibiców bezpłatne

inf. pras., oprac. ms 25.05.2021 2k

Villarreal CF i Manchester United w Gdańsku. Pociągi dla kibiców bezpłatne
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
W środę 26 maja na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku odbędzie się finałowy mecz Ligi Europy UEFA. Zagrają Villarreal CF i Manchester United. Z tej okazji kibice mogą jeździć pociągami Polregio i SKM za darmo. Wystarczy mieć bilet na mecz.
Przez 2 dni, od 25 do 27 maja na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu wszyscy wolontariusze, kibice oraz służby medyczne i akredytowani na mecz dziennikarze będą mogli jeździć za darmo pociągami Polregio i Szybkiej Kolei Miejskiej. Oferta obowiązuje pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce i Gdynia Cisowa. Chodzi zarówno o podstawową trasę SKM, jak i linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do darmowych przejazdów upoważniać będzie bilet na mecz w formie elektronicznej lub papierowej.

Tak duże wydarzenie sportowe wymusiło wprowadzenie zmian w komunikacji publicznej. Uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe i tramwajowe.

Warto pamiętać, że z powodu remontu linii kolejowej do stadionu nie dojedziemy pociągiem. Chodzi o modernizację kolejowego dojazdu do portu, realizowaną w ramach programu poprawy dostępu kolei do dużych polskich portów morskich. Prace te finansowane są z unijnego mechanizmu CEF, a przystanek przy stadionie, obsługiwany przy okazji wyjątkowych wydarzeń sportowych, jest obecnie wyłączony z eksploatacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony