Partnerzy serwisu:

VII Forum Bezpieczeństwa Kolejowego

TOR Konferencje 24.01.2020 682

VII Forum Bezpieczeństwa Kolejowego
fot. pixabay.com/pl
Już od sześciu lat Tor Audytor (w ostatnich latach w ścisłej współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego) organizuje pod kątem merytorycznym doroczną konferencję  Forum Bezpieczeństwa Kolejowego (FBK).
Wśród wielu spotkań poświęconych bezpieczeństwu kolejowemu w zakresie tzw. „safety” i „security” FBK jest największą, ogólnopolską konferencją podsumowująca rok ubiegły oraz zwracająca uwagę na najważniejsze, aktualne problemy bezpieczeństwa. Jak zwykle w części pierwszej konferencji zapoznamy się z oceną stanu bezpieczeństwa i statystykami prezentowanymi przez UTK i PKWBK. W 2020 roku kontynuowana i mocno rozszerzona będzie tematyka IV pakietu kolejowego. Jest to problem niezmiernie ważny, bowiem pociąga za sobą wiele zmian w legislacji i praktycznych działaniach związanych z interoperacyjnością systemu kolei i bezpieczeństwem. Cześć „techniczna” IV pakietu zaczyna w Polsce obowiązywać od czerwca 2020 roku a zatem jest to sprawa bardzo na czasie.

Podczas FBK będą także prezentowane (w formie referatów i debat panelistów) zagadnienia: nowych uwarunkowań szkolenia i egzaminowania maszynistów, przewozu towarów niebezpiecznych, komponentu kolejowego CPK oraz cyberbezpieczeństwa. Wszystkie te tematy generują dużo nowości, zmian i są źródłem wielu pytań, na które odpowiedzi będzie można znaleźć podczas FBK. 

- Tor Audytor , oprócz prac w zakresie akredytacji PCA, od dawna stara się prowadzić  wiele różnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa kolejowego. Chciałbym bardzo podziękować kierownictwu UTK, który docenił nasze wysiłki i włączył się od kilku lat w organizację Forum Bezpieczeństwa Kolejowego. W związku z tym jestem przekonany, że poziom merytoryczny tego spotkania w 2020 roku będzie wysoki a tematyka jak widać z programu jest niezwykle ważna - powiedział Piotr Faryna, wiceprezes Tor Audytor.
Szczegóły wydarzenia tutaj.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony