Partnerzy serwisu:

Vectron z PKP Cargo i wagony z DB w pociągach do Berlina

Michał Szymajda 30.06.2022 9,2k

Jeszcze przez dwa dni w pociągu EC Varsovia kursować będą wygodne wagony należące do Deutsche Bahn. PKP Intercity postarało się także o dodatkową lokomotywę wielosystemową.
Od kilkunastu tygodni jeden z pociągów łączących Berlin i Warszawę zestawiany jest z należących do DB wagonów, głównie bezprzedziałowych, typu Bpmz (z wyjątkiem wagonu pierwszej klasy, który jest przedziałowy). To nowość, bowiem zazwyczaj połączenie to obsługiwane jest przez wagony należące do PKP Intercity. To jednak ostatnie chwile na skorzystanie z niemieckich wagonów.

– Wagony kolei niemieckich w EC Varsovia będą kursować do 1 lipca 2022 – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity. Spółka potwierdziła też, że wynajmuje od PKP Cargo jedną wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron, dzięki której można przejeżdżać polsko-niemiecką granicę bez potrzeby zmiany elektrowozu.

– Spółka podjęła decyzję o wynajmie lokomotywy wielosystemowej z uwagi na długotrwałą naprawę poawaryjną jednostki EU44-009 i letni szczyt przewozów pasażerskich. Pojazd PKP Cargo wzmocni park taborowy PKP Intercity do końca sierpnia – napisała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Dodała, że spółka posiada obecnie 9 sprawnych (z 10 posiadanych) elektrowozów Husarz. To powinno wystarczyć do prowadzenia uruchamianych przez PKP Intercity pociągów międzynarodowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony