Partnerzy serwisu:

V Konkurs Kultury Bezpieczeństwa

inf. pras 16.07.2021 591

V Konkurs Kultury Bezpieczeństwa
Fot. Ziemowit Piotr Czerski/Kolej Kołobrzeska
Trwa V edycja konkursu Kultury Bezpieczeństwa oraz przyjmowanie artykułów do III wydania Magazynu Kultury Bezpieczeństwa. Prace konkursowe oraz artykuły do Magazynu można przesyłać do 16 sierpnia 2021 r.
Konkurs o nagrodę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego ma na celu nagrodzenie najbardziej aktywnych osób lub przedsiębiorców, działających na rzecz rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Dodatkowo pozawala na wymianę niezwykle cennych doświadczeń i pomysłów jakie zgłaszają Sygnatariusze Deklaracji. Dotychczas w czterech edycjach konkursu zgłoszonych zostało blisko 140 prac, a najciekawsze rozwiązania i osiągnięcia pracowników branży kolejowej zostały wyróżnione i nagrodzone.

– W poprzednich edycjach nagradzaliśmy bardzo ciekawe projekty, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa systemu kolejowego. Dzięki konkursowi o nowych rozwiązaniach mogli dowiedzieć się wszyscy uczestnicy rynku. Dlatego jestem przekonany, że warto zgłosić swoje działania do Konkursu Kultury Bezpieczeństwa – do zgłoszeń zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Jak informuje UTK, szczególny charakter V Konkursu, prowadzonego w Europejskim Roku Kolei 2021 podkreśla dodatkowa kategoria związana z projektami i działaniami promującymi kolejowy transport pasażerski i towarowy. Formuła konkursu rozbudowana została o nagrodę „Europejski Rok Kolei”. Wyróżnienie to będzie przyznawane w ramach plebiscytu, w którym udział wezmą zgłoszenia wyłonione przez Kapitułę konkursu. W tej kategorii można zgłaszać prace wpisujące się w główne cele Europejskiego Roku Kolei m.in.:

 • inicjatywy i imprezy służące promowaniu debaty, budowaniu pozytywnego wizerunku, zwiększeniu świadomości i ułatwieniu zaangażowania obywateli, przedsiębiorców i organów publicznych w celu zwiększenia zaufania do kolei;
 • inicjatywy mające na celu zachęcenie do podróży służbowych i dojazdów do pracy koleją;
 • wystawy informacyjne kampanie o charakterze edukacyjnym, mające na celu zachęcanie do zmian zachowań pasażerów oraz stymulowanie do aktywnego wkładu w osiągnięcie celów bardziej zrównoważonego transportu;
 • promowanie projektów i działań w celu podnoszenia świadomości w zakresie zrównoważonej kompleksowej mobilności, w tym aktywnymi podróżami oraz transportu intermodalnego;
 • promowanie projektów i działań ułatwiających międzynarodowe podróże kolejowe oraz działań w zakresie cyfrowej informacji dla pasażerów;
 • promowanie projektów i działań z myślą o stworzeniu rozbudowanej. zmodernizowanej i interpretacyjnej infrastruktury kolejowej.
Wszystkie informacje dotyczące zasad przyznawania dodatkowej nagrody zostały opisane w nowym regulaminie konkursu.

W plebiscycie będzie też można zagłosować na „Nagrodę Publiczności”. Zostanie ona przyznana dzięki głosowaniu Sygnatariuszy, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji konkursu. Nagroda ta będzie niezależna od werdyktu Kapituły. Każdy, kto zgłosi swoją pracę konkursową, dzięki udziałowi w plebiscycie publiczności będzie mógł zaznajomić się z innymi pracami konkursowymi, a następnie przy pomocy specjalnego formularza wybrać najciekawsze rozwiązanie.

Kapituła przyzna tradycyjne już nagrody i wyróżnienia w kategorii „Nagroda Kultury Bezpieczeństwa”, które obejmują zgłoszenia w kategoriach:

 • czynnik ludzki – edukacja;
 • rozwiązanie techniczne;
 • rozwiązanie systemowe;
 • pasażer z niepełnosprawnością;
 • praca dyplomowa.
Chcesz aby Twoja praca konkursowa znalazła się w Magazynie? Można to zasygnalizować podczas wypełniania tegorocznego formularza do konkursu. Jeżeli zgłoszenie zostanie zakwalifikowane do publikacji w Magazynie Kultury Bezpieczeństwa, UTK skontaktuje się z autorem w celu przesłania opisu pracy w formie artykułu.

Na zgłoszenia konkursowe UTK czeka do 16 sierpnia 2021 r. Swoją pracę możesz zgłosić wypełniając formularz.

A jeśli chcesz podzielić się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami z całym rynkiem kolejowym albo szukasz sposobu, aby Twoja praca dyplomowa trafiła do szerokiego grona odbiorów lub też chcesz pochwalić się inicjatywami na rzecz Europejskiego Roku Kolei, to UTK zaprasza do współtworzenia Magazynu Kultury Bezpieczeństwa. W tym roku umożliwia zgłoszenie opisu swoich prac konkursowych do publikacji w Magazynie. Można to zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy do konkurs albo  przesyłając ja na adres poczty elektronicznej kultura@utk.gov.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony