Partnerzy serwisu:

V edycja konkursu „Dworzec Roku”. Wybierz najlepszy z nich!

Michał Szymajda 07.06.2022 962

V edycja konkursu „Dworzec Roku”. Wybierz najlepszy z nich!
7 czerwca wystartowała piąta edycja konkursu „Dworzec Roku”, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji „Pro Kolej” i Fundacji Grupy PKP. Warto przypomnieć, że dotychczasowymi zwycięzcami były dworce w Wągrowcu, Rudzie Śląskiej Chebziu, Goczałkowicach Zdroju i Oświęcimiu. Który dworzec otrzyma tytuł Dworca Roku 2022? Wyniki poznamy w listopadzie, a tymczasem zapraszamy do oddania głosu na swój ulubiony obiekt dworcowy.
Konkurs „Dworzec Roku” ma na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce i promowanie pozytywnych zmian w infrastrukturze kolejowej oraz dobrych praktyk w obsłudze podróżnych. Premiowane są dworce nowoczesne i funkcjonalne.

– Nasz konkurs pokazuje, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania. Potwierdzeniem tego jest otwarta formuła konkursu, gdyż możliwość zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna dla tych, których opinia jest najważniejsza, czyli podróżnych – tłumaczy dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji ProKolej. – Oprócz nich, swoje kandydatury zgłaszają władze samorządowe, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia turystyczne oraz pracownicy i sympatycy kolei. W tym roku szczególną uwagę będziemy przywiązywać do zagospodarowania pomieszczeń dworcowych w celu zaoferowania podróżnym różnych dodatkowych usług i otwarcia się na potrzeby lokalnych środowisk – dodaje.

Promocja pozytywnych zmian na polskiej kolei

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśla, że konkurs „Dworzec Roku” jest jedynym tego typu wydarzeniem w skali Polski, dzięki któremu podróżni oraz użytkownicy dworców mogą wyrazić opinie, zasygnalizować uwagi, a przede wszystkim zgłosić do udziału w prestiżowym konkursie swój ulubiony obiekt.

– „Dworzec Roku” na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych imprez kolejowych. Od momentu, w którym wystartowała pierwsza edycja, konkurs zyskał dużą renomę i uznanie w środowisku kolejarskim. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami ze strony osób na co dzień korzystających z usług oferowanych przez dworce – zarówno te mniejsze, lokalne, jak i te, które obsługują ruch w największych aglomeracjach. Wskazują, że w ostatnich latach w tych miejscach zachodzi wiele pozytywnych zmian, co jest promowane i pokazywane m.in. poprzez nasz konkurs. Jako Fundacja Grupy PKP inicjujemy i wspieramy projekty pomagające w rozwoju polskiej kolei. Bez wątpienia takim przedsięwzięciem jest właśnie konkurs „Dworzec Roku” – zaznacza Katarzyna Kucharek.

Oddaj swój głos na Dworzec Roku

Zapraszamy do oddania swojego głosu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej konkursu www.dworzec-roku.pl.

Na podstawie wszystkich zgłoszeń organizatorzy wyłonią nie mniej niż 20 dworców, które podlegać będą audytowi. Po zapoznaniu się z jego wynikami, profesjonalne jury wyłoni obiekt, który otrzyma tytuł „Dworca Roku 2022”, a dodatkowo z najlepszej dziesiątki dworców internauci wybiorą ten, który otrzyma Nagrodę Publiczności. Finałowy etap konkursu przewidziany jest na październik/listopad.

Informacje o konkursie można śledzić na bieżąco na stronie www.dworzec-roku.pl i na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/dworzecroku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony