Partnerzy serwisu:

Uwaga na maile podszywające się pod PKP Intercity

inf. pras. 21.05.2019 1,7k

Uwaga na maile podszywające się pod PKP Intercity
fot. PKP IC
W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone kampanie spear phishingowe, tj. maile z wirusem podszywające się pod spółkę PKP Intercity – ostrzega pasażerów przewoźnik. Pod żadnym pozorem nie można odpowiadać na taką korespondencję, uruchamiać załącznika lub podejrzanego linka oraz bez sprawdzenia nie udostępniać żadnych poufnych informacji, haseł, loginów, itp.
Jak ostrzega PKP IC, atakujący wysyłają wiadomości mailowe, w których proszą o przeczytanie załącznika, odpisanie na przesłaną wiadomość itp. – Nadawcy prawdopodobnie wykorzystują ogólnodostępne w Internecie adresy e-mail należące do pracowników PKP Intercity – czytamy.

Treść wiadomości jest krótka, lecz poprawnie skonstruowana pod względem językowym, co dodaje im autentyczności, jednak najczęściej pozbawiona jest formalnego podpisu.

Cyberataki mogą przybierać różne formy. W przypadku pojawienia się podejrzenia lub faktu takiego ataku prosimy pod żadnym pozorem nie odpowiadać na taką korespondencję, nie uruchamiać załącznika lub podejrzanego linka oraz bez sprawdzenia nie udostępniać żadnych poufnych informacji, haseł, loginów itp. – ostrzega spółka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony