Partnerzy serwisu:

Utrudnienia w węźle warszawskim wczoraj i dziś

kł, Rynek Kolejowy 02.09.2020 36

Utrudnienia w węźle warszawskim wczoraj i dziś
Fot. WU
Awaria urządzeń sterowania ruchem powoduje dziś utrudnienia na Warszawskim Węźle Kolejowym. Wczoraj pasażerowie również musieli się uzbroić w cierpliwość – powodem był zanik napięcia w sieci trakcyjnej. 
Jak informują Koleje Mazowieckie, utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym występują dziś na podmiejskiej linii średnicowej w obu kierunkach. Spowodowane są awarią urządzeń sterowania ruchem. – Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy – przestrzega przewoźnik.

Według portalu pasażera PKP PLK, co najmniej dwa pociągi odwołano, a pozostałe mają opóźnienia sięgające nawet godziny. Warszawski ZTM informuje, że możliwe są przekierowania pociągów przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota. Wprowadzono też honorowanie biletów KM na linii ZTM 153 na całej trasie.

– Służby techniczne PLK stwierdziły awarię instalacji na linii podmiejskiej w Warszawie między stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Zachodnia. Służby techniczne są na miejscu i prowadzą prace. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów aglomeracyjnych. Zmiany w rozkładzie mogą przekraczać kilkanaście minut. Pociągi na linii dalekobieżnej kursują zgodnie z rozkładem. Informacje o zmianach przekazywane są podróżnym na stacjach i przystankach – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Utrudnienia na węźle warszawskim były również wczoraj. Przewoźnik wyjaśnia, że były spowodowane zanikiem napięcia w sieci trakcyjnej. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony