Partnerzy serwisu:

Utrudnienia w ruchu z Warszawy do Sulejówka

Koleje Mazowieckie 26.01.2016 284

Utrudnienia w ruchu z Warszawy do Sulejówka
fot. Damian Kisielewski GFDL
28 stycznia 2016 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów w godzinach wieczornych (20:30–1:30) i będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Następnego dnia na linii Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia związane są z modernizacją stacji Warszawa Rembertów.
W dniach 29 – 31 stycznia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna, ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. W związku z tym większość pociągów do/z Mińska Maz. i Mrozów będzie odwołana.

Powyższe utrudnienia są związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych w stacji Warszawa Rembertów – wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym (SRK). Od 1 lutego zarządca infrastruktury planuje przywrócenie podstawowego układu torowego, dzięki czemu pociągi będą mogły kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Rembertów.

W związku przerwą w ruchu 28 stycznia nie będzie kursowało 8 pociągów (cztery na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła oraz 4 na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Wschodnia). Natomiast 29 stycznia nie pojedzie jeden pociąg z Warszawy Wschodniej do Warszawy Wesołej. Za te pociągi Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową.

– Zamknięcie torów na stacji Rembertów jest niezbędne, aby wyłączyć stare i włączyć nowoczesne urządzenia. Kolejnym etapem będzie sprawdzanie i kalibrowanie nowego systemu z semaforami, rozjazdami i urządzeniami odpowiadającymi za bezpieczne wyjazdy i wjazdy na stację – wyjaśnia PKP PLK.

Nowoczesne urządzenie zapewni sprawne równoległe prowadzenie pociągów od Zielonki (Białegostoku) i Siedlec. W efekcie pociągi nie będą musiały zatrzymywać się, aby przepuścić drugi skład z innego kierunku. Wykonawcy z kilkunastodniowym wyprzedzeniem przygotowują prace, by przebiegały sprawnie i w ustalonym terminie. Prace będą prowadzone 24 godziny na dobę w terenie i w pomieszczeniach nastawni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony