Partnerzy serwisu:

Będą autobusy zamiast pociągów na linii Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna

Jakub Madrjas 06.06.2022 6,9k

Będą autobusy zamiast pociągów na linii Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
W wakacyjnym rozkładzie jazdy planowanych jest sporo prac na linii nr 25 na odcinku Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna, gdzie dopiero w grudniu wróciły pociągi pasażerskie. Na różnych częściach trasy pasażerowie będą musieli się przesiąść do autobusów.
Jak tłumaczy Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK, zmiany w kursowaniu pociągów wynikają z zaplanowanych prac na liniach kolejowych.- W Tomaszowie Mazowieckim w dniach 23-27 czerwca prowadzony będzie remont przejazdu w ul. Spalskiej. W tym miejscu ul. Spalska krzyżuje się z torami trzech linii kolejowych oraz torami stacyjnymi. Na potrzeby remontu niezbędne będzie czasowe zamykanie poszczególnych torów – wyjaśnia.

Jakie prace PLK są zaplanowane?

Do tego na linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno od 28 czerwca do 7 lipca będą prowadzone roboty utrzymaniowe. Etapami wykonywane będą naprawy torów. Wymieniona zostanie także nawierzchnia na przejeździe kolejowo-drogowym w drodze Bratków – Tomaszówek. Potem od 13 do 14 lipca remontowany będzie przejazd w ciągu drogi Bratków – Kamień a od połowy lipca planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przystanku Tomaszówek – wyjaśnia przedstawiciel PLK.

Do tego na odcinku Opoczno – Końskie (gdzie w grudniu powróciły po latach pociągi pasażerskie) od 8 do 15 lipca zaplanowano naprawę bieżącą toru oraz remont dwóch przepustów.

- Prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować czas ich trwania i ograniczyć zmiany w ruchu pociągów. Na czas robót konieczny jest dojazd maszyn i dowóz materiałów. Prowadzona będzie też obsługa ruchu towarowego ze stacji Jeleń i Bratków – zapewnił Tomasz Łotowski.

Kiedy pojadą pociągi?

Sprawdziliśmy w rozkładzie jazdy, jak wyglądać będzie obsługa linii nr 25 w wakacje. I tak na odcinku Opoczno – Końskie autobusy komunikacji zastępczej będą kursować od 8 do 15 lipca. Od Tomaszowa do Opoczna i Skarżyska-Kamiennej autobusem pojedziemy od 28 czerwca do 7 lipca i od 16 lipca do 6 sierpnia. Przejazd pociągiem całej trasy z Tomaszowa do Końskiego i Skarżyska-Kamiennej będzie zatem możliwy tylko do 27 czerwca i po 7 sierpnia.

Przy okazji warto dodać, że ostatnio przez miesiąc (do 3 czerwca) na równoległej linii nr 22 za pociągi Tomaszów Mazowiecki – Drzewica kursowały autobusy z powodu remontu sieci trakcyjnej. Teraz komunikacja zastępcza jest zaplanowana od 23 do 27 czerwca (łącznie z weekendowymi, wydłużonymi kursami do Radomia).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony