Partnerzy serwisu:

Utrudnienia na magistrali kolejowej E30

Damian Kapinos 11.03.2016 169

Utrudnienia na magistrali kolejowej E30
Fot. Damian Kapinos
Prace na wiadukcie kolejowym w ciągu drogi krajowej nr 94 (magistrala E30) spowodują nowe utrudnienia dla pasażerów na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.
Inwestycję już prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Utrudnienia na samym wiadukcie kolejowym już trwają. Kierowcy muszą się liczyć z ruchem wahadłowym i sygnalizacją świetlną, a to powoduje stanie kilkanaście minut w korkach. W związku z tym remontem Polskie Linie Kolejowe wkrótce wprowadzą ruch tylko jednym torem na mocno oblężonej magistrali kolejowej E30, a to spowoduje komplikacje w ruchu pociągów regionalnych.

– Przeprowadzenie tych prac będzie wymagało zamknięcia dla ruchu pociągów jednego z dwóch torów, pomiędzy Oławą a Świętą Katarzyną – podkreśla Bohdan Ząbek, główny specjalista w Wydziale Komunikacji i Promocji w PKP Polskie Linie Kolejowe. – Od 14 do 29 marca będzie zamknięty tor nr 2, a od 30 marca do 12 kwietnia pociągi nie pojadą torem nr 1.

Choć prace drogowe nie wpłyną na ruch pociągów dalekobieżnych PKP Intercity, to perturbacji w ruchu pociągów regionalnych nie dało się uniknąć. Zarządca infrastruktury zaproponował listę połączeń, które miałyby zostać odwołane. Jednak przewoźnik nie zgodził się na wprowadzenie wszystkich zmian. Część połączeń będzie kombinowanych, zmianie ulegną godziny odjazdów pociągów, a także będzie trzeba przesiadać się z pociągu do autobusu.

– W tym czasie pociąg „Elsner” kursować będzie w skróconej relacji Nysa – Brzeg, ale podróżni będą mieli zapewnione skomunikowanie w Brzegu z innym pociągiem do Wrocławia. Z kolei pociąg „Student” będzie przesunięty w czasie o blisko godzinę. Z Nysy szynobus wyjedzie o godz. 18:41, a we Wrocławiu na stacji zamelduje się na godz. 20:09. Powrót zaplanowano na godz. 20:25, w Nysie podróż zakończy się o godz. 22:00 – informuje Dorota Jakiemczuk, rzecznik opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

W terminie od 14 marca do 12 kwietnia nie pojedziemy pociągiem nr: 60430, na odcinku Wrocław Główny – Brzeg, 46427, na odcinku Brzeg – Wrocław Główny, 60428, na odcinku Święta Katarzyna – Brzeg. Za odwołane pociągi będzie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony