Partnerzy serwisu:

UTK zatwierdził wszystkie stawki dostępu na nowy rozkład jazdy

inf. pras 10.08.2020 2,5k

UTK zatwierdził wszystkie stawki dostępu na nowy rozkład jazdy
Fot. Kacper, SM42.pl
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał pozytywną decyzję w sprawie projektu cennika za dostęp do infrastruktury PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Oznacza to, że znane są już cenniki wszystkich zarządców na rozkład jazdy pociągów 2020/2021.
Jak przypomina UTK, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście zarządza linią kolejową nr 250 Gdańsk Główny – Rumia, na której prowadzony jest wyłącznie ruch pasażerski. W rozkładzie 2020/21 całkowita stawka jednostkowa opłaty podstawowej (z uwzględnieniem trakcji) na sieci zarządcy infrastruktury wyniesie 5,87 zł/pockm i jest to wzrost o 6,5% w stosunku do cennika obecnie obowiązującego. Uzasadnieniem dla zmiany ceny są inwestycje remontowe oraz wyższe koszty utrzymania zmodernizowanej infrastruktury kolejowej. Decyzja została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Prezes UTK zatwierdził wcześniej cennik Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei w Wrocławiu. Pozostali zarządcy, w tym PKP PLK, zdecydowali się pobierać opłaty wg cennika obecnie obowiązującego - można o tym przeczytać tutaj.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego sprawuje nadzór nad poprawnością ustalania i pobierania przez zarządców opłat za udostępnianie infrastruktury. Odpowiada za zgodność z prawem projektu cennika zarządcy w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej obejmującego kalkulację wysokości zastosowanych stawek cząstkowych i współczynników.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony