Partnerzy serwisu:

UTK z Medalem Przyjaciel Integracji

inf. prasowa 22.11.2016 177

UTK z Medalem Przyjaciel Integracji
Fot. UTK
Urząd Transportu Kolejowego został doceniony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację Integracja. Na 21. Wielkiej Gali Integracji otrzymał Medal Przyjaciel Integracji, między innymi za świadome i skuteczne działania związane z zatrudnieniem pracowników z niepełnosprawnością, dostępność architektoniczną budynku czy działania na rzecz pasażerów z niepełnosprawnością.
Nagrodę Integracji odebrał p.o. Prezesa UTK, Ignacy Góra. Dziękując za wyróżnienie cieszył się, że Urząd dołączył do grona uznanych instytucji i osób, które otrzymały medal Przyjaciel Integracji. -Jestem przekonany, że administracja publiczna powinna dawać przykład wspierania osób z niepełnosprawnością, aby zapewnić im pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Dlatego hasło dzisiejszej gali „Sprawni w pracy” realizujemy w Urzędzie na co dzień – podkreślał Ignacy Góra.

Pracownicy z niepełnosprawnością w UTK poprzez odpowiednie dostosowanie i powierzenie obowiązków realizują zadania dopasowane do ich możliwości. Zdobywają doświadczenie, nowe kwalifikacje, są zauważeni, potrzebni i doceniani. W Urzędzie zatrudnieni są pracownicy z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. - Wszyscy pracują na stanowiskach merytorycznych. W rezultacie nie są postrzegani przez pryzmat niepełnosprawności, lecz kompetencji – mówił p. o. prezesa UTK, Ignacy Góra.

Pracownicy UTK zaangażowani są również w pomoc pasażerom z niepełnosprawnościami i osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W Urzędzie powołano specjalny zespół do spraw pasażerów z niepełnosprawnością. Wpisuje się to w założenia Konwencji ONZ. UTK stara się wpływać na przewoźników, zarządców infrastruktury czy właścicieli dworców tak by tworzyć odpowiednie standardy i dobre praktyki. Ostatnim takim działaniem był apel by skrócić czas w którym pasażer z niepełnosprawnością powinien zgłosić chęć podróży. Obecnie to 48 godzin przed wyjazdem. Większość przewoźników zareagowała pozytywnie i planuje skrócić ten czas.

Medalami wyróżnione zostały również: Agencja WALK za kampanię „Nie chcę być strażakiem”, oraz TVP Sport za promowanie sportów paraolimpijskich.

Medale Przyjaciel Integracji przyznawane są od 20 lat instytucjom i firmom wyróżniającym się otwartością i wrażliwością oraz działaniem na rzecz osób z niepełnosprawnością. 21. Wielka Gala Integracji odbyła się w sobotę 19 listopada 2016 r. w warszawskiej Arenie Ursynów. Zjawiło się około 2500 gości. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony