Partnerzy serwisu:

UTK wszedł do Szczecina

Jakub Madrjas 09.01.2023 2,7k

UTK wszedł do Szczecina
Fot. Szczecinlog/UTK
Urząd Transportu Kolejowego otworzył nowy Oddział Terenowy – w Szczecinie. Ma to usprawnić przede wszystkim pracę inspektorów, którzy musieli pokonywać nawet kilkaset kilometrów z poznańskiego oddziału UTK.
O utworzeniu Oddziału Terenowego Urzędu w Szczecinie słyszeliśmy już w ubiegłym roku, gdy rozpoczęła się rekrutacja. Oficjalnie funkcjonuje on od listopada, jednak zmiany w terytorialnym podziale zadań pomiędzy Oddziałami UTK zaczęły obowiązywać teraz – dokładnie od 1 stycznia 2023 r.

– Utworzenie Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Szczecinie ma na celu przede wszystkim usprawnienie procesu nadzoru Prezesa UTK nad podmiotami rynku kolejowego. Poprzedni podział administracyjnych wiązał się z koniecznością pokonywania znacznych odległości i długim czasem dojazdu do województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego w związku z m.in. prowadzonymi kontrolami oraz czynnościami nadzorczymi dotyczącymi zdarzeń kolejowych. Utworzenie dodatkowego Oddziału oraz zmiana podziału terytorialnego Oddziałów Terenowych pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonych przez Prezesa UTK działań nadzorczych – mówi "Rynkowi Kolejowemu" rzecznik Urzędu Tomasz Frankowski.

W nowej strukturze jest osiem Oddziałów Terenowych UTK z siedzibami w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, we Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie. Ten najnowszy obejmuje teren województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. 

Jak wylicza Tomasz Frankowski, do głównych zadań Oddziałów Terenowych UTK należy przede wszystkim wykonywanie czynności kontrolnych w imieniu Prezesa UTK, nadzór nad wydanymi przez Prezesa UTK certyfikatami bezpieczeństwa, jednolitymi certyfikatami bezpieczeństwa, autoryzacjami bezpieczeństwa, certyfikatami podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie (ECM), świadectwami bezpieczeństwa oraz wydanymi zezwoleniami na dopuszczenie do eksploatacji i świadectwami dopuszczenia do eksploatacji, nadzór nad postępowaniami prowadzonymi przez komisje kolejowe w sprawie zaistniałych zdarzeń oraz nadzór nad bezpiecznym prowadzeniem ruchu kolejowego, eksploatacją i utrzymaniem linii, bocznic i pojazdów kolejowych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony