Partnerzy serwisu:

UTK wesprze rządowe prace nad poprawą sytuacji osób niepełnosprawnych

UTK 13.09.2016 110

UTK wesprze rządowe prace nad poprawą sytuacji osób niepełnosprawnych
fot. PKP IC
Przedstawiciel Urzędu Transportu Kolejowego będzie uczestniczył w pracach Zespołu do spraw Opracowania Rozwiązań w zakresie Poprawy Sytuacji Osób Niepełnosprawnych i Członków ich Rodzin. Zespół jest organem pomocniczym Rady Ministrów.
W skład zespołu powołano przedstawicieli 14 instytucji państwowych. Do jego zadań należy opracowanie analizy aktualnej sytuacji osób niepełnosprawnych i członków ich rodzin oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie poprawy ich sytuacji, z uwzględnieniem postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Zespół ma również wypracować propozycje rozwiązań legislacyjnych i systemowych - informuje w komunikacie UTK.

Prezes UTK interweniuje w sytuacjach, gdy przewoźnicy kolejowi nie zapewnili tym osobom nieodpłatnej pomocy w trakcie podróży, ale wspiera również ich aktywność zawodową. Ponad rok temu w UTK powołany został Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, którego zadaniem jest m.in. inicjowanie działań na rzecz pracowników z niepełnosprawnościami zatrudnionych w urzędzie.

Urząd Transportu Kolejowego już w 2013 roku przekroczył ustawowy wskaźnik 6% zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Strony internetowe urzędu znajdują się w czołówce najbardziej dostępnych witryn urzędowych - podaje UTK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony