Partnerzy serwisu:

UTK uruchomił aplikację do zgłaszania nieprawidłowości na kolei

inf. pras. 22.01.2020 169

UTK uruchomił aplikację do zgłaszania nieprawidłowości na kolei
rys. UTK
Dostępna jest już bezpłatna aplikacja mobilna umożliwiająca zgłaszanie nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem w ruchu kolejowym. Stworzony przez Urząd Transportu Kolejowego „Bezpiecznik” jest dostępny na smartfony z systemami operacyjnymi Android i iOS.
Dzięki aplikacji można zgłosić nieprawidłowości, które zaobserwujemy w trakcie podróży pociągiem czy przechodząc lub przejeżdżając w pobliżu torów. „Bezpiecznik” umożliwia także zadanie pytania i kontakt z czynną całą dobę infolinią UTK – podaje urząd.

– Pomysł stworzenia aplikacji mobilnej ułatwiającej zgłaszanie nieprawidłowości w ruchu kolejowym jest jednym z elementów naszych działań w zakresie bezpieczeństwa na kolei. Wykorzystanie do tego nowych technologii jest naturalnym rozwiązaniem – każdy z nas przecież posiada przy sobie telefon, a dzięki „Bezpiecznikowi” będzie można szybciej reagować na niebezpieczne sytuacje – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Jak to działa?

Aby złożyć zgłoszenie wystarczy wypełnić krótki formularz. Niezbędne informacje, jakie należy przekazać to: określenie rodzaju sprawy (zgłoszenie/zapytanie); podmiotu, którego dotyczy zgłoszenie oraz opis zaistniałej sytuacji. Ponadto możliwe jest dołączenie plików, zdjęć i filmów, które pozwolą na identyfikację wskazanego problemu. Użytkownik po przesłaniu zgłoszenia ma możliwość śledzenia poszczególnych etapów sprawy. Informacje te dostępne są w jednej z zakładek aplikacji. Zgłoszenie może pozostać anonimowe, wówczas odpowiedź będzie dostępna wyłącznie poprzez aplikację. W przypadku, gdy użytkownik chce uzyskać odpowiedź w innej formie, powinien podać dodatkowe dane np. adres e-mail, czy adres korespondencyjny. W celu wysłania zgłoszenia niezbędne jest wyrażenie zgody przez użytkownika na przetwarzanie danych osobowych.

UTK zachęca do pobierania i korzystania z aplikacji, stworzonej w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa transportu kolejowego. Jednocześnie przypomina, by zgłoszenia przesyłać w sposób rozważny, tak aby aktywność i odpowiedzialna postawa użytkowników miały realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa transportu kolejowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony