Partnerzy serwisu:

UTK stwierdza liczne nieprawidłowości na przejazdach kolejowo-drogowych

UTK 09.09.2015 149

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-09-09 10:24:50 Autor: aaAA
---.tktelekom.pl
Co pan prezes bredzi? "...Pachołki, znaki poziome i pionowe (chyba takie znaki są od strony drogi) utrzymuje zarządca drogi a nie PLK! Iloczyn ruchu jest ustalany wspólnie z samorządem i policja, co ma wpływ na ustalenie kategorii przejazdu. A problem polega na nieprzestrzeganiu przez kierowców "prawa o ruchu drogowym", w którym jest na ten temat jedno zdanie. Przy przekraczaniu "przejazdu" kolejowego należy zachować szczególną ostrożność! I nic nie zwalnia kierowcy od zachowania ostrożności bez względu na to czy przejazd oznakowany jest "płotkiem" czy "lokomotywką".
2015-09-09 17:45:45 Autor: z toró plk
---.icpnet.pl
Znając tych "smutasów" to nawet brak "pachołków" zakwalifikowali w protokole jako zagrożenie bezpieczeństwa ruchu.
I wreszcie niech Dyl uświadomi swoich "urzędników" , że przegląd z policją, zarządcami dróg jest raz na 5 lat.
A protokołach w których jest stwierdzone znaczne przekroczenie iloczynu powinny trafić do Centrali, bo to Centrala przyznaje środki na modernizację.
Poza tym w te iloczyny to ja nie wierzę, Czynnik = natężeniu ruchu drogowego podawany przez zarządców dróg nie spełnia terminów określonych w rozporządzeniu. Ale na ten temat UTK "ani be , ani ce, ani kukuryku"
2015-09-09 21:36:07 Autor: kk
---.dynamic.chello.pl
@ z toró plk - raz na 5 lat w sytuacji przyrostu liczby samochodow na drogach to kpina i plucie w twarz temu co sie nazywa zarzadzaniem bezpieczenstwem. Moze spodziewana nowelizacja rozporzadzenia zmieni cos w tym temacie...
2015-09-10 01:36:03 Autor: mech-anik
---.privacyfoundation.ch
@PLK - latanie po przejazdach w obecnym trybie jest właśnie pomysłem Pana Dyla, który o kolei i bezpieczeństwie wie tyle co Prezes Jarosław o kontach bankowych. Tu nie chodzi przecież o żadne rozsądne i roztropne działanie a już bynajmniej o bezpieczeństwo, tylko o pokazanie się i wykazanie się w kontekście zbliżających się wyborów.

Taktyka kierownictwa UTK znana jest już od paru lat. Najlepiej kopać leżącego zamiast proponować jakieś konstruktywne działania. Kierownictwo UTK ma mentalność PRL-owskiego milicjanta lub dzisiejszego strażnika miejskiego. Mam władzę i nie zawacham się jej użyć.

Jak by panu Dylowi naprawdę zależało na bezpieczeństwie na przejazdach to już dawno zaproponowałby zmiany w prawie ot choćby w kontekście trybu zmiany kategorii przejazdu czy wspólnego finansowania inwestycji przejazdowych z pieniędzy kolejowych i drogowych. Ale nie - więcej punktów dostaje się przecież za wykazywanie problemów a nie ich rozwiązywanie.

Ciekaw jestem ile inicjatyw PLK odnośnie zmian przepisów w tym obszarze popartych zostało pisemnie przez pana Dyla. Wydaje mnie się że żadna. A trochę tego w ostatnich latach było.
2015-09-10 21:51:46 Autor: z torów plk
---.114.120.58
W odpowiedzi na post kk:
"@ z toró plk - raz na 5 lat w sytuacji przyrostu liczby samochodow na drogach to kpina i plucie w twarz temu co sie nazywa zarzadzaniem bezpieczenstwem. Moze spodziewana nowelizacja rozporzadzenia zmieni cos w tym temacie..."
No ale co ma do tego "przyrost liczby samochodów" ? Gdy zarządcy dróg będą przekazywali natężenie ruchu zgodnie z rozporządzeniem ( terminy} to nie będzie żadnej kpiny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony