Partnerzy serwisu:

UTK sprawdzi procedury bezpieczeństwa po porwaniu lokomotywy w Legionowie

inf. prasowa UTK 15.09.2017 2,8k

UTK sprawdzi procedury bezpieczeństwa po porwaniu lokomotywy w Legionowie
Fot. Bartosz Marszałek
W Legionowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, gdy osoba postronna wtargnęła do kabiny maszynisty i wymusiła jazdę. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wyjaśnił, że podjął działania, które pomogą przeciwdziałać podobnym sytuacjom w przyszłości.
14 września 2017 r. o godz. 04.08 na linii kolejowej nr 9 Warszawa Wschodnia – Gdańsk osoba postronna wtargnęła do kabiny maszynisty i zmusiła prowadzącego pociąg towarowy przewoźnika Ecco Rail do dalszej jazdy.

W związku z tym zdarzeniem Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, jako organ odpowiedzialny za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem transportu kolejowego w Polsce, podjął kroki mające na celu przeciwdziałanie podobnym sytuacjom w przyszłości. Podjęto działania polegające na weryfikacji procedur Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem obowiązujących w przedsiębiorstwach kolejowych. Analizowane jest, czy w sposób wystarczający zapewniają należycie wysoki poziom bezpieczeństwa w obliczu różnych zagrożeń, w tym również o charakterze terrorystycznym.

Zgodnie z przepisami, każdy z działających na polskim rynku kolejowym przewoźników i zarządców infrastruktury ma obowiązek posiadać System Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS), który przewiduje zasady postępowania na wypadek wystąpienia zagrożenia. Przestrzeganie tych procedur jest obowiązkiem wszystkich pracowników przedsiębiorstw kolejowych. Prezes UTK skontroluje przestrzeganie procedur Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w czasie planowych oraz doraźnych kontroli.

O zdarzeniu pisaliśmy dokładnie tutaj. Z kolei tutaj zamieściliśmy oświadczenie firmy Ecco Rail, która zapewnia, że maszynista dopełnił wszelkich ustalonych procedur.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony