Partnerzy serwisu:

UTK skontrolował pociągi na „Pol’and’Rock Festival 2019”

inf. pras. utk 06.08.2019 144

UTK skontrolował pociągi na „Pol’and’Rock Festival 2019”
Fot. AK
Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego skontrolowali pociągi wiozące uczestników „Pol’and’Rock Festival 2019”. Pracownicy urzędu sprawdzili także sytuację na dworcu w Kostrzynie nad Odrą. Inspektorzy nie stwierdzili nieprawidłowości.
Na dworcu kolejowym Kostrzyn zapewniono podróżnym dostęp do informacji, dodatkowych toalet, kas biletowych oraz pomocy medycznej. Porządku pilnowały oddziały prewencji Policji, Służba Ochrony Kolei, wolontariusze.

Inspektorzy skontrolowali również kilka pociągów przywożących i odwożących uczestników festiwalu. Sprawdzony był również stan przygotowania składów przed wyruszeniem w trasę. Pracownicy UTK nie mieli zastrzeżeń jeśli chodzi o elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i komfort podróży.

W związku z festiwalem uruchomionych było prawie 150 dodatkowych pociągów. Przewozy Regionalne zorganizowały 134 kursy (12 komercyjnych i 122 zamówione przez marszałków województw). Arriva zaoferowała przejazdy 8 pociągami specjalnymi. Po dwa pociągi dodatkowe uruchomiły Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie. PKP Intercity zorganizowało 3 pociągi specjalne na powrót z imprezy. Uczestnicy festiwalu mogli korzystać też z pociągów rozkładowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony