Partnerzy serwisu:

UTK rozstrzyga ogromny przetarg. Ponad 20 mln na system Krajowego Rejestru Maszynistów

Jakub Madrjas 20.08.2021 3,3k

UTK rozstrzyga ogromny przetarg. Ponad 20 mln na system Krajowego Rejestru Maszynistów
fot. Ottima
Przetarg UTK na wykonanie Krajowego Rejestru Maszynistów i Prowadzących Pojazdy rozstrzygnięty. Nowoczesny elektroniczny system będzie kosztował ponad 20 milionów złotych.
Urząd Transportu Kolejowego ogłosił w kwietniu przetarg na wykonanie Krajowego Rejestru Maszynistów i Prowadzących Pojazdy. Projekt tworzenia specjalnej bazy danych zakłada, że w jednym miejscu, pod kontrolą UTK, znajdą się spójne i wiarygodne dane dotyczące uprawnień prowadzących pojazdy kolejowe, dotąd rozproszone w różnych bazach danych. Uruchomienie centralnego rejestru pozwoli na stopniową likwidację wersji papierowych dokumentów przez automatyzację i elektronizację dokumentów.

W przetargu wpłynęły oferty od trzech konsorcjów. Najniższą ofertę złożyło S&T Services wspólnie z Niver i Matic, na kwotę 23,4 mln złotych brutto - i to ono zostało najwyżej ocenione. Kryteriami były: cena (60%), jakość (20%) i doświadczenie (20%). Urząd Transportu Kolejowego rozstrzygnął postępowanie, teraz oczekuje na ewentualne odwołania.

W ramach systemu planuje się stworzenie dwóch równolegle działających interfejsów. Jeden będzie umożliwił wymianę danych z systemami wewnętrznymi przewoźnika w warstwie aplikacyjnej (np. API), drugi będzie istniał w postaci strony internetowej, do której uprawniony pracownik może się zalogować i przekazać dane. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W tym tygodniu Prezydent podpisał ustawę, zgodnie z którą od 1 stycznia 2023 r. egzaminy na licencję maszynisty oraz pierwsze świadectwo maszynisty będą państwowe. Przeprowadzi je Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. 

Szczegóły funkcjonowania przyszłego Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów wyjaśniał na naszych łamach w ubiegłym roku dr Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony