Partnerzy serwisu:

UTK przypomina: Zaświadczenie z uczelni nie zastępuje legitymacji

UTK 28.10.2013 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
 
Komentarze:
2013-10-28 18:39:02 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
Czy ktoś w końcu poprawi ten chory przepis? Wystarczającym dokumentem powinno być zaświadczenie czy nawet indeks. Czy któryś z przewoźników jest w stanie sprawdzić chipa na legitymacji studenckiej czy jest przedłużona, czy tylko ma naklejkę z aukcji? Poza tym w XXI wieku i dobie komputerów jakim problemem jest sprawdzenie czy taki student studiuje czy też nie?
2013-10-28 19:25:16 Autor: były pracownik KŚ
---.vodafone-net.de
W zeszłym roku pracowałem w październiku w KŚ i widziałem DOKTORANTÓW z legitymacjami dokoranckimi według wzoru unieważnionego z dniem 30.09.2012r. przez rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a przedłużone przez Dziekanaty. Jeden z dokotrantów z pełną premedytacją powiedział, że wie iż ta legitymacja jest nieważna, ale szkoda płacić 15 zł za wydanie plastikowej legitki.
Brak słów.
Pozatym jak ktoś przez miesiąc nie zdążył podbić legitymacji szkolnej to sorry. A odnośnie legitek studenckich to przepisy dotyczące studiów nakazują Uczelni Wyższej wydać legitymację w dniu rozpoczęcia nauki. Więc skoro dziekanaty wolą wydać kwitek zamiast wywiązać sie z ustawowego obowiązku, to powinny płacić kary za brak ważnego dokumentu uprawniajacego do ulgi studenckiej.
W Polsce nieznajomośc prawa szkodzi.
2013-10-28 19:57:29 Autor: mariusz23
---.adsl.inetia.pl
Arrivederci!!! Może paragon ze sklepu będzie upoważniał studentów do ulgowych przejazdów. To jak sens jest tworzyć prawo jak jest łamane. Jaki student takie później prawo.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony