Partnerzy serwisu:

UTK przedstawił cele strategiczne do 2021 roku

inf. pras. 16.05.2018 1,6k

UTK przedstawił cele strategiczne do 2021 roku
fot. Mateusz Kaczmarek, SM42.pl
Bezpieczeństwo, regulacja i nowoczesny urząd – to trzy obszary, na których będą skupione działania Urzędu Transportu Kolejowego w najbliższych latach. Urząd, chcąc kreować bezpieczne i konkurencyjne warunki świadczenia usług transportu kolejowego, musi podążać za pojawiającymi się wyzwaniami. Przyjęta strategia wyznacza kierunki aktywności.
Transport kolejowy jest najbezpieczniejszym rodzajem transportu. Jednak cały czas trzeba zwracać uwagę na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa jak i zrównoważony rozwój systemu kolejowego. Dlatego, w celu minimalizacji określonych ryzyk UTK będzie realizować między innymi program poprawy bezpieczeństwa na przejazdach, nadzór nad komisjami kolejowymi, wdrażać system e-bezpieczeństwo czy prowadzić „Kampanię Kolejowe ABC”, która wspiera edukację najmłodszych. UTK podejmie też aktywności promujące kulturę bezpieczeństwa.

W zakresie regulacji UTK chce osiągnąć cele takie jak: poprawa konkurencyjności transportu kolejowego i standaryzacja funkcjonowania na rynku kolejowym. Urząd chce być także źródłem pewnych, pożądanych i przydatnych danych o rynku i dla rynku.

Z wizji UTK wynika tworzenie nowoczesnego i otwartego urzędu dbającego o wysokie standardy wykonywania usług na rynku transportu kolejowego. Dlatego w strategii znalazły się cele takie jak budowanie profesjonalnego zespołu, przyjaznego urzędu i transfer wiedzy między UTK a uczestnikami rynku.

– Na naszych oczach zmienia się kolej. Zarówno przed branżą, jak i przed regulatorem rynku pojawiają się nowe wyzwania. Urząd Transportu Kolejowego powinien je realizować jako nowoczesny i otwarty urząd, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, klientów oraz przedsiębiorców z rynku kolejowego. Przygotowane przez nas „Cele strategiczne Urzędu Transportu Kolejowego 2018-2021” są dokumentem, który wyznacza kierunki naszych działań na najbliższe lata – stwierdza Ignacy Góra, prezes UTK.

Dokument ma przyczynić się do jeszcze lepszej realizacji zadań urzędu. To powinno pozwolić na pokonywanie barier i dalszy rozwój rynku kolejowego z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych standardów. Cele strategiczne Urzędu Transportu Kolejowego na lata 2018-2021 nie odnoszą się jedynie do działań ustawowych prezesa UTK, ale wskazują wiele ambitnych projektów. Mają one dać pozytywne impulsy do rozwoju transportu kolejowego oraz podnoszenie standardu usług świadczonych przez UTK – podkreśla urząd.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony