Partnerzy serwisu:

UTK: Ponad 20 mln zł na „Kampanię Kolejowe ABC”

inf. prasowa 05.04.2017 308

UTK: Ponad 20 mln zł na „Kampanię Kolejowe ABC”
Fot. UTK
Urząd Transportu Kolejowego otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozytywnie oceniono wniosek o dofinansowanie projektu ,,Kampania Kolejowe ABC”. Całkowita wartość projektu to 27,6 mln złotych, a otrzymane dofinansowanie UE z Funduszu Spójności wynosi prawie 23,5 mln złotych. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2020.
W grudniu 2016 roku złożony został wniosek o dofinansowanie realizacji Projektu „Kampania Kolejowe ABC” w ramach V osi priorytetowej „Rozwój transportu kolejowego w Polsce” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wniosek oceniono pozytywnie i 5 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa o dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. – ,,Kolejowe ABC" to wyjątkowe, interaktywne lekcje. Dzięki nim uczymy odpowiedniego zachowania na przejazdach kolejowych, dworcach i w okolicy torów, czyli dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych. Mam nadzieję, że zdobytej wiedzy z ,,Kolejowego ABC" nie zapomną jako dorośli. Dzięki ponad 20 milionom złotych unijnego dofinansowania uda nam się dotrzeć do tysięcy dzieci – cieszy się Ignacy Góra, prezes UTK.

Ogólnopolska kampania

„Kolejowe ABC” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do najmłodszych pasażerów i uczestników ruchu kolejowo-drogowego (dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat) oraz ich nauczycieli i wychowawców.

Celem projektu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się na obszarach ruchu kolejowego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów stacji, przystanków i przejazdów kolejowych.

Działania w ramach Projektu będą realizowane dwutorowo, poprzez spotkania bezpośrednio z grupami dzieci i młodzieży w wybranych szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski (zakłada się przeprowadzenie około 500 takich zajęć), oraz przez wspierającą kampanię informacyjno-edukacyjną w mediach.

Pod patronatem prezydentowej

Jednym z działań inicjujących projekt będą zajęcia przeprowadzone w czerwcu 2017 r. pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy, Pierwszej Damy RP. Przy realizacji „Kolejowego ABC” zostaną wykorzystane dotychczasowe doświadczenia UTK. Do tej pory zespół specjalistów Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadził na terenie całego kraju ponad sto zajęć i prelekcji, a działaniami objęto grupę ponad 5,5 tys. dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Otrzymane dofinansowanie UE pozwoli na zwiększenie skali działań edukacyjnych UTK przy zastosowaniu nowoczesnych i atrakcyjnych narzędzi pracy z dziećmi. Edukacja od najmłodszych lat powinna przyczynić się w przyszłości do zmniejszenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. dzikich przejściach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony