Partnerzy serwisu:

UTK ostrzega przed pęknięciami spawów cystern

inf. prasowa 02.03.2018 2,6k

UTK ostrzega przed pęknięciami spawów cystern
fot. Akumela, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego opublikował alert bezpieczeństwa dotyczący pęknięć spawów na pierścieniach wzmacniających zbiorniki w wagonach cysternach typu Z23A (Zacns) wyprodukowanych przez Greenbrier Europe/Wagony Świdnica.
Alert bezpieczeństwa opublikowany 28 lutego 2018 r. w systemie informacji bezpieczeństwa (SIS) dotyczy pęknięć spawów na pierścieniach wzmacniających zbiorniki w wagonach cysternach typu Z23A (oznaczenie literowe Zacns). Pęknięcia zidentyfikowano w 16 wagonach eksploatowanych przez polskich przewoźników - informuje UTK.

Wagony typu Z23A wyprodukowane przez Greenbrier Europe/Wagony Świdnica dopuszczone są do eksploatacji na podstawie zezwolenia nr NL5320150003 z 3 września 2015 r. wydanego przez holenderskie NSA. Obecnie w holenderskim rejestrze NVR zarejestrowanych jest 400 wagonów tego typu, dla których podmiotem odpowiedzialnym za utrzymanie jest spółka NACCO S.A.S. Wagony eksploatowane są w kilku krajach europejskich - podaje urząd.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego apeluje do przewoźników kolejowych eksploatujących wagony-cysterny typu Z23A o przeprowadzenie dodatkowych przeglądów pod kątem wystąpienia pęknięć spawów na pierścieniach/wręgach zbiorników. Informacje o problemach związanych z pęknięciami spawów na pierścieniach/wręgach zbiorników należy przekazywać na bieżąco na adres e-mail utk@utk.gov.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony